Chance The Rapper u martua me dashurinë e tij shumëvjeçare, Kirsten Corley, në fillim të këtij viti, por nëse nuk do të ishte një bisedë me Offset, mund të mos kishte ndodhur kurrë.

Të enjten (12 shtator), Chance ishte pjesë e ‘92.3’s Big Boy’s Neighborhood’ për një bisedë që përfshinte një debat rreth albumit të ri e shumë gjëra të tjera, derisa zbuloi se i dashuri i Cardi B, është një arsye më shumë për martesën me Corley.

Gjatë intervistës, ai theksoi se Offset ishte në të vërtetë ai që e çoi deri në fund martesën me të dashurën e tij.

Cardi B dhe Chance The Rapper (Foto: Getty Images/Guliver)

“Kjo gjë me të vërtetë më ndryshoi jetën. Ne ishim në Coachella kur patëm këtë bisedë”, filloi Chance. “Ai ishte si, ‘Të gjithë nuk e dinë këtë, por kjo gjë midis meje dhe Cardi nuk është e rreme. Ne në fakt thjesht u martuam në oborrin tim si disa javë më parë dhe nuk i thamë askujt”.

Chance dhe gruaja e tij u martuan përsëri në mars dhe së fundmi mirëpritën vajzën e tyre të dytë.

Chance the Rapper anulon koncertet për të qëndruar me familjen Chance the Rapper anulon koncertet për të qëndruar me familjen

Për shkak të lindjes së saj, Chance ka vendosur të shtyjë turneun e tij të ardhshëm në Amerikën e Veriut në mënyrë që ai të mund të kalojë ca kohë më shumë me familje. /Telegrafi/

View this post on Instagram

I thought it over for the past week and I’ve decided to push back my tour. This year has been one of the greatest of my life; Marriage, new baby, first album etc. But with it being so eventful it has also been very strenuous having to divide my time and energy between family and work. When Kensli was born, I went on tour 2 weeks later and missed some of the most important milestones in her life, but more importantly I was absent when her mother needed me the most. At this point as a husband and father of two I realize that I can’t make that mistake again. I need to be as helpful and available as possible to my wife in these early months of raising Kensli and Marli. I apologize because I know how many people were counting on seeing me soon, but I hope you’ll understand and forgive me in time. Tour kicks off Jan. 15th and you can still get tix or your refund if you are unavailable at chanceraps.com & a few of the shows are still being rescheduled as well so stay tuned. I love you guys AND LITERALLY CANT WAIT FOR U TO WITNESS THIS SHOW 🙏🏾🙏🏾 SIDENOTE: 9/28 CHICAGO AT UNITED CENTER IS STILL ON AS WELL AS “LIFE IS BEAUTIFUL FEST” “IHEART MUSIC FEST” & “MIAMI BEACH POP FEST”! ❤️

A post shared by Chance The Rapper Owbum (@chancetherapper) on Sep 9, 2019 at 12:20pm PDT