Chance the Rapper ka shtyrë turneun e tij të koncerteve deri në vitin tjetër. Por, për këtë ai ka një arsye të vërtetë: familjen e tij.

Reperi u bë baba i një vajze tjetër të quajtur, Marli, javën e kaluar, gjersa njoftimin e bëri përmes një fotografie krah bashkëshortes Kirsten Bennett. Të hënën, Chance gjithashtu bëri një postim në Instagram, me një deklaratë më ndryshe.

Ai e quajti këtë vit si më të mirin në jetë, por gjithashtu edhe më të ‘zellshëm’ përfshirë familjen dhe punën e tij. Kështu, këtë herë ai anuloi koncertet për të qëndruar me familjen.

View this post on Instagram

I thought it over for the past week and I’ve decided to push back my tour. This year has been one of the greatest of my life; Marriage, new baby, first album etc. But with it being so eventful it has also been very strenuous having to divide my time and energy between family and work. When Kensli was born, I went on tour 2 weeks later and missed some of the most important milestones in her life, but more importantly I was absent when her mother needed me the most. At this point as a husband and father of two I realize that I can’t make that mistake again. I need to be as helpful and available as possible to my wife in these early months of raising Kensli and Marli. I apologize because I know how many people were counting on seeing me soon, but I hope you’ll understand and forgive me in time. Tour kicks off Jan. 15th and you can still get tix or your refund if you are unavailable at chanceraps.com & a few of the shows are still being rescheduled as well so stay tuned. I love you guys AND LITERALLY CANT WAIT FOR U TO WITNESS THIS SHOW 🙏🏾🙏🏾 SIDENOTE: 9/28 CHICAGO AT UNITED CENTER IS STILL ON AS WELL AS “LIFE IS BEAUTIFUL FEST” “IHEART MUSIC FEST” & “MIAMI BEACH POP FEST”! ❤️

A post shared by Chance The Rapper Owbum (@chancetherapper) on Sep 9, 2019 at 12:20pm PDT

“Ky vit ka qenë më i miri në jetën time, martesa, fëmija, albumi i parë dhe shumë të tjera. Kur Kensli lindi, unë isha në turne dhe humba pikat më të rëndësishme në jetën e saj. Në këtë pikë, si burrë dhe baba i dy fëmijëve e kuptoj se nuk mund ta bëj atë gabim përsëri. Duhet të jem i dobishëm dhe i domosdoshëm për gruan time në këta muaj duke i rritur fëmijët”.

“Ju kërkoj falje pasi e di që shumë nga ju po më prisni, por shpresoj që do të më kuptoni dhe do ma falni. Turneu fillon nga janari i vitit tjetër dhe ju mund që tani t’i bleni tiketat”, ka thënë mes të tjerash 26-vjeçari.

Chance the Rapper martohet me Kirsten Corley Chance the Rapper martohet me Kirsten Corley

Kujtojmë që Chance The Rapper është martuar me Kirsten muaj më parë pas një romance shumëvjeçare, ceremonia e të cilëve u zhvillua në Newport Beach të Kalifornisë. /Telegrafi/