Chance the Rapper është tashmë njeri i martuar.

Fituesi 25 vjeçar i Grammyt është martuar me të dshurën e tij afatgjatë, nënën e fëmiut të tij, Kirsten Corley.

Ceremonia është mbajtur të shtunën në Neëport Beach të Kalifornisë dhe dyshja kanë mbajtur të fshehtë këtë ceremoni.

Sipas E News çifti ndërruan unazat para 150 familjarëve dhe miqve në një resort luksoz bregdetar në Pelican Hill.

Nusja është dukur fenomenale në fustanin e nusërisë.

“Ishte një ceremoni romantike me një kuartet violinistësh që performuan në ktë ceremoni”, u shpreh një burim i pranishëm.

Chance dhe Kirsten vënë ligjërisht kurorë më 27 dhjetor në Chicago.

Chance e fejoi të dashurën e tij nga fëmijëria më 4 korrik të vitit të kaluar.

Takimi i tyre i parë ishte në moshën 9 vjeçare dhe ata prej asaj kohe janë bashkë. /Telegrafi/