LAJMI I FUNDIT:

Cengiz Under do të shitet në verë, Roma ka gjetur zëvendësuesin perfekt për turkun

Cengiz Under do të shitet në verë, Roma ka gjetur zëvendësuesin perfekt për turkun
Cengiz Under. (Photo by Paolo Bruno/Getty Images)

Roma ka bërë me dije se do ta nxjerr në shitje yllin turk Cengiz Under.

Reklama

Sulmuesi turk po kërkohet nga skuadra angleze si Tottenham Hotspur, Everton e Arsenal si dhe nga Bayern Munich në Gjermani.

Roma synon që nga shitja e Under të fitojë rreth 45 milionë euro dhe tanimë kanë gjetur zëvendësuesin perfekt për të.

Il Messagero ka raportuar se Giallorosët kanë nisur bisedimet me Bolognën për talentin e madh italian Riccardo Orsolini.

Riccardo Orsolini. (Photo by Paolo Bruno/Getty Images)

23-vjeçari është duke kaluar nëpër një formë të jashtëzakonshme, ku ka shënuar tetë gola dhe ka bërë pesë asistime me fanellën e Bolognës.

Roma është gati të ofrojë 40 milionë euro për reprezentuesin italian si dhe 10 milionë të tjera në formë bonusesh.

Gjithsesi kryeqytetasit nuk do ta kenë të lehtë angazhimin e Orsolinit, pasi në garë për të janë edhe Juventus e Milan. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Mbappe e goditi me top në fytyrë një vajzë para ndeshjes – ai e nxori nga tribunat për ta dërguar te mjeku, pas ndeshjes i bëri një dhuratë

Mbappe e goditi me top në fytyrë një vajzë para ndeshjes – ai e nxori nga tribunat për ta dërguar te mjeku, pas ndeshjes i bëri një dhuratë

Ligue 1
Xhaka publikon një fotografi ku paralajmëron largimin nga Arsenali: Faleminderit Gunners

Xhaka publikon një fotografi ku paralajmëron largimin nga Arsenali: Faleminderit Gunners

Premier League
Trajneri i Borussia Dortmund, Terzic, ka dhënë një nga intervistat më të trishta në histori të Bundesligës, pasi humbi titullin kampion

Trajneri i Borussia Dortmund, Terzic, ka dhënë një nga intervistat më të trishta në histori të Bundesligës, pasi humbi titullin kampion

Bundesliga
Salihamidzic reagon pasi u shkarkua nga Bayerni: Nuk ishte një situatë e lehtë, por kjo skuadër do ta fitoj Ligën e Kampionëve

Salihamidzic reagon pasi u shkarkua nga Bayerni: Nuk ishte një situatë e lehtë, por kjo skuadër do ta fitoj Ligën e Kampionëve

Bundesliga
Bayern Munich ia kishte ndaluar Oliver Kahnit të udhëtonte në Koln në ditën kur u shpallën kampion të Gjermanisë

Bayern Munich ia kishte ndaluar Oliver Kahnit të udhëtonte në Koln në ditën kur u shpallën kampion të Gjermanisë

Bundesliga
Guardiola: A e dini sekretin e suksesit tim? Unë do të ju them

Guardiola: A e dini sekretin e suksesit tim? Unë do të ju them

Premier League
Kalo në kategori