LAJMI I FUNDIT:

Celtics marrin fitore në udhëtim te Memphis Grizzlies

Celtics marrin fitore në udhëtim te Memphis Grizzlies

Boston Celtics e ka mbyllur me fitore edicionin e rregullt në elitën e basketbollit amerikan NBA.

Reklama

Skuadra e Ide Udoka ka arritur të marrë fitore në udhëtim te Memphis Grizzlies me 29 pikë epërsi 110:139.

Jayson Tatum ishte më meritori për fitoren e Celtics ku e mbylli takimin me 31 pikë, nëntë kërcime e tre asistime.

Me lojë të mirë tek fituesit u dallua edhe Jaylen Brown që e përfundoi ndeshjen me 18 pikë, derisa Al Horford kontribuoi me 13 pikë të tjera

Tek vendasit më i dalluari ishte Santi Aldama me 20 pikë, 10 kërcime e katër asistime. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Zbulohet klubi dhe oferta për Sergio Ramosin nga Arabia Saudite

Zbulohet klubi dhe oferta për Sergio Ramosin nga Arabia Saudite

Ligat tjera
Skena të jashtëzakonshme nga Arabia Saudite: 65 mijë tifozë e mirëpritën Benzeman në prezantim

Skena të jashtëzakonshme nga Arabia Saudite: 65 mijë tifozë e mirëpritën Benzeman në prezantim

Ligat tjera
Ai vuajti dhe u refuzua për shkak të pamjes së tij - tani është hero pasi i solli West Hamit trofeun pas 43 vitesh

Ai vuajti dhe u refuzua për shkak të pamjes së tij - tani është hero pasi i solli West Hamit trofeun pas 43 vitesh

Ligat tjera
Interi mbërrin në Stamboll, Dumfries rrëzohet sapo zbret nga autobusi

Interi mbërrin në Stamboll, Dumfries rrëzohet sapo zbret nga autobusi

Liga e Kampionëve
Përforcimi më i madh i Liverpoolit kishte ofertë nga klubi për numrin tetë të Gerrard, por ai refuzoi

Përforcimi më i madh i Liverpoolit kishte ofertë nga klubi për numrin tetë të Gerrard, por ai refuzoi

Premier League
Real Madridi e ka gjetur zëvendësuesin e Benzemas ndërsa punojnë në marrëveshjen sensacionale

Real Madridi e ka gjetur zëvendësuesin e Benzemas ndërsa punojnë në marrëveshjen sensacionale

La Liga
Kalo në kategori