LAJMI I FUNDIT:

Celta Vigo 1-3 Real Madridi, notat e lojtarëve – Shkëlqen Benzema

Celta Vigo 1-3 Real Madridi, notat e lojtarëve – Shkëlqen Benzema

Real Madridi ka fituar me rezultat të ngushtë 3-1 në udhëtim te Celta Vigo në ndeshjen e vlefshme për javën e 28-të në La Liga.

Reklama

Los Blancos kanë vazhduar me rezultate pozitive në kampionat duke marrë fitoren e radhës dhe duke u ngjitur përkohësisht në pozitën e dytë para Barcelonës.

Golat në këtë ndeshje u shënuan nga Santi Mina (40’) për vendasit, ndërsa Karim Benzema (30’, 40’) dhe Marco Asensio (90+) për mysafirët.

Real Madridi fiton në udhëtim te Celta Vigo dhe ngjitet në vendin e dytë në La Liga
Lexo po ashtu Real Madridi fiton në udhëtim te Celta Vigo dhe ngjitet në vendin e dytë në La Liga

Lojtari më i vlerësuar i ndeshjes ishte pikërisht sulmuesi francez, Benzema, i cili pas dy golave dhe një asistimi u notua me 9.7.

Në anën tjetër, nota më e ulët e takimit shkoi për portierin vendas, Ivan Villar që u vlerësua me notë 6.1.

Notat e lojtarëve:

 

/Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Liga Premier pranon gabimin trashanik në dëm të Liverpoolit kur iu anulua goli i rregullt

Liga Premier pranon gabimin trashanik në dëm të Liverpoolit kur iu anulua goli i rregullt

Premier League
Çmenduri në Francë, portieri pret penalltinë në minutën e fundit dhe shënon në shtesë golin e barazimit

Çmenduri në Francë, portieri pret penalltinë në minutën e fundit dhe shënon në shtesë golin e barazimit

Ligat tjera
Gjashtë ish-lojtarët e Bayern Munichut që nuk do të besoni se ende luajnë në vitin 2023

Gjashtë ish-lojtarët e Bayern Munichut që nuk do të besoni se ende luajnë në vitin 2023

Bundesliga
Zbulohet klubi që i bëri Mourinhos “ofertën më të çmendur në historinë e futbollit” – ai e refuzoi për të qëndruar te Roma

Zbulohet klubi që i bëri Mourinhos “ofertën më të çmendur në historinë e futbollit” – ai e refuzoi për të qëndruar te Roma

Ligat tjera
Barcelona po akuzohet për ryshfet, Guardiola flet për këtë temë dhe zbulon se si i fitonin ndeshjet sa ishte trajneri i tyre

Barcelona po akuzohet për ryshfet, Guardiola flet për këtë temë dhe zbulon se si i fitonin ndeshjet sa ishte trajneri i tyre

La Liga
Jurgen Klopp: Nuk kam parë kurrë një ndeshje si kjo, vendime të çmendura

Jurgen Klopp: Nuk kam parë kurrë një ndeshje si kjo, vendime të çmendura

Premier League
Kalo në kategori