LAJMI I FUNDIT:

Cech nuk u largua në mënyrë paqësore nga Chelsea: Çeku u përplas me Boehlyn për një lojtar

Cech nuk u largua në mënyrë paqësore nga Chelsea: Çeku u përplas me Boehlyn për një lojtar

Legjenda e Chelseat, Petr Cech, nuk u pajtua me bashkëpronarin Todd Boehly për të ardhmen e Romelu Lukakut.

Reklama

Blutë kanë vendosur ta huazojnë belgun te Interi, pasi e kanë nënshkruar nga klubi italian për një shumë rekord një vit më parë.

Cech është larguar nga roli i tij si Këshilltar Teknik dhe i Performancës, me kontratën e tij që përfundon në fund të muajit.

Zyrtare: Petr Cech largohet nga Chelsea
Lexo po ashtu Zyrtare: Petr Cech largohet nga Chelsea

Ish-portieri i Chelseat ndjeu se kishte ndikim të kufizuar në klub pasi Boehly mori përsipër klubin nga Roman Abramovich si pronar.

Sipas The Telegraph, Cech mendoi gjithashtu se klubi duhet të kishte këmbëngulur me Lukakun edhe për një sezon tjetër, pasi kishte investuar kaq shumë para në sulmuesin belg.

Boehly, megjithatë, dëshiron të shkojë në një drejtim tjetër dhe të lërë gjurmë në ekip me nënshkrime të mëdha parash këtë verë. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Çfarë lidhje ka Guardiola me liderin e La Ligës, Gironan, klubi që ka më shumë pikë se Man City

Çfarë lidhje ka Guardiola me liderin e La Ligës, Gironan, klubi që ka më shumë pikë se Man City

La Liga
Djokovic bën homazhe për terroristët e vrarë në Kosovë, kërkohet përjashtimi i përhershëm i tij nga tenisi

Djokovic bën homazhe për terroristët e vrarë në Kosovë, kërkohet përjashtimi i përhershëm i tij nga tenisi

Tenis
Jose Mourinho nuk i la vetëm lojtarët që shkuan të përshëndesnin tifozët e Romës pas humbjes turpëruese

Jose Mourinho nuk i la vetëm lojtarët që shkuan të përshëndesnin tifozët e Romës pas humbjes turpëruese

Serie A
Paraqitje fantastike me gola që në start te Rapid Bukuresht - dyfishohet vlera e Albion Rrahmanit

Paraqitje fantastike me gola që në start te Rapid Bukuresht - dyfishohet vlera e Albion Rrahmanit

Ligat tjera
Juventus mund të nënshkruajë me lojtarin e harruar të Tottenham, por me një kusht

Juventus mund të nënshkruajë me lojtarin e harruar të Tottenham, por me një kusht

Serie A
Shqiptarët vendimtarë në ndeshjen Basel – Luzern: Jashari shënon, Xhaka dhe Ademi asistojnë

Shqiptarët vendimtarë në ndeshjen Basel – Luzern: Jashari shënon, Xhaka dhe Ademi asistojnë

Ligat tjera
Kalo në kategori