Sulmuesi i Manchester United, Edinson Cavani , u kap duke nga kamerat duke fyer tifozët pas humbjes së skuadrës nga Crystal Palace në Selhurst Park.

Koha e zymtë e Ralf Rangnick në krye të United përfundoi me një humbje pasi një gol nga Ëilfried Zaha shkaktoi një humbje 1-0 në një ekip shumë të ndryshuar të Djajve të Kuq.

I riu, Hannibal Mejbri, iu dha një start pasi performanca e tij e zjarrtë në Anfield muajin e kaluar kishte shumë lavdërime nga fansat dhe ekspertët.

Të gjitha lajmet nga Edinson Cavani Të gjitha lajmet nga Edinson Cavani

Cristiano Ronaldo nuk ishte i përfshirë dhe mosprania e tij ishte shumë e dukshme, pasi United nuk ka mundur të fitojë asnjë ndeshje këtë sezon pa portugezin.

Pavarësisht se kishte pjesën më të madhe të posedimit të topit dhe më shumë goditje në portë, United nuk mundi të gjente ndonjë avantazh klinik ndaj mikpritësve të tyre në një lojë që pasqyronte vërtet sezonin zhgënjyes të klubit.

Lista e largimeve të lojtarëve si të lirë nga Unitedi do të jetë e "frikshme" Lista e largimeve të lojtarëve si të lirë nga Unitedi do të jetë e "frikshme"

Pas ndeshjes, tifozët prisnin jashtë ndërsa skuadra e United hipi në autobus, me Cavanin që ishte i pakënaqur kur kaloi pranë tifozëve dhe tallej prej tyre, me uruguaianin që reagoi duke ngritur gishtin e mesit drejt tyre.

Ishte e paqartë tifozët e cilit klub po talleshin me lojtarin ose cilat ishin fjalët e sakta, por nuk ishte diçka që prisni të shihni nga një lojtar profesionist me përvojën që ka ai.

Me përfundimin e kontratës së tij, Cavani pritet të largohet nga klubi dhe karriera e tij te United duket se ka një fund të hidhur. /Telegrafi/