Manchester United pritet të përfshijë mbi dhjetë lojtarë në listën e tyre të lirimit në fund të këtij sezoni.

Ka qenë një vit zhgënjyes për Djajtë e Kuq dhe ata kanë humbur garën për top katër dhe një vend në Ligën e Kampionëve sezonin e ardhshëm.

Një numër lojtarësh pritet të ecin përpara dhe Manchester Evening News spekulon se lista e lojtarëve të lirë do të jenë dyshifrore.

Të gjitha lajmet nga Man Utd Të gjitha lajmet nga Man Utd

Lojtarët e skuadrës së parë, Paul Pogba, Jesse Lingard, Nemanja Matic, Juan Mata dhe Edinson Cavani janë të gjithë jashtë kontratës muajin e ardhshëm, ashtu si edhe Lee Grant.

Matic njoftoi se do të largohej muajin e kaluar, pavarësisht se United njoftoi se vazhdimi i kontratës së tij të fundit do ta mbante atë në Old Trafford deri në vitin 2023.

Reklama
Reklama

Në realitet, kjo do të ishte nëse ai do të kishte zgjedhur të aktivizonte opsionin e një viti shtesë, gjë që nuk e bëri.

Kredia e imazhit: Alamy

Nuk është vetëm skuadra e parë që do t’i nënshtrohet një rishikimi masiv në muajt e ardhshëm.

Portieri Ondrej Mastny, mbrojtësi i krahut Reece Devine, dyshja e mesfushës Charlie Ëellens dhe Connor Stanley, plus sulmuesit D’Mani Mellor dhe Mateo Mejia janë jashtë kontratës në nivel akademie.

Erik ten Hag u prezantua si trajneri i ri i United muajin e kaluar dhe ai pritet që të fillojë një revolucion të thellë në Old Trafford. /Telegrafi/