Deklaratat e Antonio Cassanos për Erling Haaland ka shkaktuar shumë diskutime.

Ish-sulmuesi e ka zhvleftësuar norvegjezin, duke nënvizuar “mosdijen e tij për të luajtur futboll”.

Pas paraqitjes brilante të Haalandit, vendimtare në fitoren e Manchester Cityt në derbin ndaj United, fjalët e Cassanos janë bërë virale në internet.

Sipas tij, numri i jashtëzakonshëm i golave ​​nuk mjafton për të folur për një lojtar me cilësi të shkëlqyer, i aftë për ta entuziazmuar.

Ka lojtarë të tjerë që e entuziazmojnë Cassanon: “Haland? Nuk vë re diçka të veçantë tek ai”.

“Haaland nuk do të ketë kurrë klasin e lojtarëve si Totti, Riquelme, Aimar, Pirlo apo Cassano. Shënon ato gola të cilat edhe lojtarët e Serisë B mund t’i realizojnë, mua futbolli i tij nuk më emocionon”.

Reklama
Reklama

“Aimar, ai mund të ketë fituar pak, por mes tij, Haalandit dhe Ronaldos, do ta merrja atë. Unë i konsideroj të veçantë ata që flasin me topin, si Bergkamp”.

“Mund të shënoj edhe 100 gola për ndeshje, por gjithnjë do të vuaj sa i takon pjesëmarrjes në lojë, nuk di asgjë pr futbollin”.

“Është i fortë, por jam i bindur kur them se për mua nuk është special. Teknikën dhe klasin nuk do ta ketë kurrë”, u shpreh më tej Cassano. /Telegrafi/