LAJMI I FUNDIT:

Carragher tallet me pronarin e Chelseat: Tani dëshiron të blejë të gjithë lojtarët e Borussia Dortmundit

Carragher tallet me pronarin e Chelseat: Tani dëshiron të blejë të gjithë lojtarët e Borussia Dortmundit

Ish-lojtari i Liverpoolit, Jamie Carragher, ka bërë shaka me pronarin e Chelseat, Todd Boehly, pasi ekipi i tij humbi nga Borussia Dortmund (1-0) në ndeshjen e parë të xhiros të fazës së eliminimit direkt të Ligës së Kampionëve.

Reklama

Chelseat nuk po i ecën edhe aq, pasi që në kohët e fundit nuk ka pasur rezultatet e duhura.

“Lajmet e fundit në rrjetet sociale. Todd Boehly dëshiron të blejë të gjithë ekipin e Dortmundit”, ka thënë Carragher në studion televizive, duke shkaktuar të qeshura nga Thierry Henry dhe Micah Richards, gjithashtu ish-futbollistë.

Carragher e kishte fjalën për qindra miliona euro të shpenzuara për lojtarë të rinj nga konsorciumi i drejtuar nga amerikani Boehly, i cili bleu Chelsean nga Roman Abramovich vitin e kaluar.

Sipas Transfermarkt, Chelsea shpenzoi 611 milionë euro këtë sezon për të sjellë lojtarë të rinj dhe fitoi 67 milionë duke shitur.

Lojtari më i shtrenjtë ishte argjentinasi Enzo Fernandez nga Benfica, njëherësh lojtari i ri më i mirë i Botërorit të Katarit, i cili u soll për 120 milionë euro. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Trajneri i Borussia Dortmund, Terzic, ka dhënë një nga intervistat më të trishta në histori të Bundesligës, pasi humbi titullin kampion

Trajneri i Borussia Dortmund, Terzic, ka dhënë një nga intervistat më të trishta në histori të Bundesligës, pasi humbi titullin kampion

Bundesliga
Uzuni me golin e tij ngjit Granadën në La Liga dhe mbyll sezonin si golashënuesi më i mirë i kampionatit

Uzuni me golin e tij ngjit Granadën në La Liga dhe mbyll sezonin si golashënuesi më i mirë i kampionatit

La Liga
Cristiano Ronaldo nuk e fiton as ligën e Arabisë Saudite

Cristiano Ronaldo nuk e fiton as ligën e Arabisë Saudite

Ligat tjera
Ronaldo, Messi, Romario – kush janë golashënuesit më të mirë në historinë e futbollit?

Ronaldo, Messi, Romario – kush janë golashënuesit më të mirë në historinë e futbollit?

Ndërkombëtare
The Telegraph zbulon skandalet brenda hapësirave të Chelseat - fajtorë nuk janë trajnerët

The Telegraph zbulon skandalet brenda hapësirave të Chelseat - fajtorë nuk janë trajnerët

Premier League
Hidhini një sy stadiumit ku do të luhet Liga Premier sezonin e ardhshëm, kushtet aty shqetësojnë gjigantët anglezë

Hidhini një sy stadiumit ku do të luhet Liga Premier sezonin e ardhshëm, kushtet aty shqetësojnë gjigantët anglezë

Premier League
Kalo në kategori