LAJMI I FUNDIT:

Carmelo Anthony shkëlqen, Lakers marrin fitoren e parë në NBA

Carmelo Anthony shkëlqen, Lakers marrin fitoren e parë në NBA

Los Angeles Lakers kanë marrë fitoren e parë në sezonin e ri në NBA.

Reklama

Skuadra nga Kalifornia ka mposhtur me vështirësi Memphis Grizzlies në Staples Center me tri pikë diferencë 121:118.

Carmelo Anthony ka qenë basketbollisti më efikas në këtë takim me 28 pikë, tri kërcime, një asistim e dy bllokada.

Me lojë të mirë u dallua edhe Anthony Davis me 22 pikë tetë kërcime e katër bllokada, derisa LeBron James e mbylli ndeshjen me 19 pikë, gjashtë kërcime, gjashtë asistime, dy bllokada e dy topa të vjedhur.

Fundori amerikan Ja Morant ishte më efikasi tek Grizzlies me 40 pikë e 10 asistime, por që nuk mjaftuan për të marrë fitore.

Për Lakers kjo ishte fitorja e parë këtë edicion në NBA pas dy humbjeve radhazi, teksa në ndeshjen e ardhshme përballen me San Antonio Spurs. /Telegrafi/

Rezultatet:

New York Knicks – Orlando Magic 104:110

Houston Rockets – Boston Celtics 97:107

Oklahoma City Thunder – Philadelphia 76ers 103:115

Sacramento Kings – Golden State Warriors 107:119

LA LAkers – Memphis Grizzlies 121:118

Në trend Sport

Më shumë
Barcelona do të përjashtohet nga Liga e Kampionëve për një vit?

Barcelona do të përjashtohet nga Liga e Kampionëve për një vit?

Liga e Kampionëve
Kështu do të duket Real Madridi pa treshen Benzema, Modric dhe Kroos: Ancelotti do të bëjë tri transferime spektakolare

Kështu do të duket Real Madridi pa treshen Benzema, Modric dhe Kroos: Ancelotti do të bëjë tri transferime spektakolare

La Liga
Zyrtare: Rummenigge rikthehet te Bayerni

Zyrtare: Rummenigge rikthehet te Bayerni

Bundesliga
Kaos në aeroportin e Budapestit: Tifozët e Romës sulmojnë gjyqtarin anglez Taylor, fluturojnë edhe karriget

Kaos në aeroportin e Budapestit: Tifozët e Romës sulmojnë gjyqtarin anglez Taylor, fluturojnë edhe karriget

Liga e Evropës
Harry Kane ka refuzuar Bayern Munichin, por dy gjigantë evropianë mbeten në garë

Harry Kane ka refuzuar Bayern Munichin, por dy gjigantë evropianë mbeten në garë

Premier League
Ëndrra e Jurgen Klopp: Ky pritet të jetë formacioni startues i Liverpoolit me katër nënshkrime të reja

Ëndrra e Jurgen Klopp: Ky pritet të jetë formacioni startues i Liverpoolit me katër nënshkrime të reja

Premier League
Kalo në kategori