LAJMI I FUNDIT:

Capello: Sulmi i Liverpoolit është më argëtuesi në Evropë

Capello: Sulmi i Liverpoolit është më argëtuesi në Evropë

Trajneri legjendar, Fabio Capello e la vlerësuar Liverpoolin e Jurgen Klopp, duke thënë se Reds kanë ‘sulmin më argëtues në Evropë’.

Gjigantët e Ligës Premier janë kualifikuar në gjysmëfinale të Ligës së Kampionëve pas barazimit 3-3 ndaj Benficës mbrëmë, duke fituar me rezultat 6-4 në total.

Për Liverpoolin dhe sulmin e tyre ka folur edhe trajneri legjendar italian, Capello, i cili i ka vlerësuar lartë.


Spektakël me gjashtë gola në Anfield, Liverpooli ashtu siç pritej kalon në gjysmëfinale
Lexo po ashtu Spektakël me gjashtë gola në Anfield, Liverpooli ashtu siç pritej kalon në gjysmëfinale

“Është sulmi më argëtues. Kur ata e vendosin topin në zonë, nuk ka një lojtar që nuk është gati për të shënuar”.

“Në Anfield, ata përmbushin mentalitetin e tyre sulmues në mënyrën më të mirë të mundshme”, ka thënë Capello Sky Sport Italia.

Capello është një admirues i madh i Klopp. Së fundmi ai ka pohuar se futbolli italian duhet të ndjekë stilin e tij të lojës, siç po bëjnë Atalanta dhe Genoa.

Capello ‘godet’ futbollin italian: Ka vite që imitojmë Guardiolan, duhet futboll si ai i Klopp
Lexo po ashtu Capello ‘godet’ futbollin italian: Ka vite që imitojmë Guardiolan, duhet futboll si ai i Klopp

Pas eliminimit të Italisë nga “play-off”-i i Kupës së Botës muajin e kaluar, Capello tha se futbolli italian ka ndjekur stilin e Pep Guardiolës për 15 vjet, pavarësisht se nuk ka cilësinë për ta bërë këtë, ndërsa qasja taktike e gjermanit do t’i përshtatej më shumë Azzurrëve.

75-vjeçari ka trajnuar Anglinë nga viti 2007 deri në vitin 2012 dhe është një nga trajnerët më fitues në historinë e lojës, duke fituar, ndër të tjera, pesë tituj të Serie A dhe një Ligë të Kampionëve. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
ESPN zgjedh tre lojtarët më të mirë të shekullit – vendi i tretë i befason të gjithë

ESPN zgjedh tre lojtarët më të mirë të shekullit – vendi i tretë i befason të gjithë

Ndërkombëtare
Chelsea pagoi 40 milionë euro për të, sot ai punon në një kantier ndërtimi dhe lufton me fyerjet nga tifozët

Chelsea pagoi 40 milionë euro për të, sot ai punon në një kantier ndërtimi dhe lufton me fyerjet nga tifozët

Premier League
Laporta dhe Deco insistojnë ta bindin lojtarin e padëshiruar të largohet nga Barcelona

Laporta dhe Deco insistojnë ta bindin lojtarin e padëshiruar të largohet nga Barcelona

La Liga
Real Madridi deklaron një rekord financiar që asnjë klub në histori të futbollit nuk e ka arritur

Real Madridi deklaron një rekord financiar që asnjë klub në histori të futbollit nuk e ka arritur

La Liga
Xabi Alonso e do me çdo kusht transferimin e yllit të Real Madridit këtë verë

Xabi Alonso e do me çdo kusht transferimin e yllit të Real Madridit këtë verë

Ndërkombëtare
Eksod te Chelsea këtë verë: 14 lojtarë do të largohen nga Blutë

Eksod te Chelsea këtë verë: 14 lojtarë do të largohen nga Blutë

Premier League
Kalo në kategori