LAJMI I FUNDIT:

Capello kritikon Juventusin e në veçanti Ronaldon pas eliminimit nga Porto

Capello kritikon Juventusin e në veçanti Ronaldon pas eliminimit nga Porto

Fabio Capello kritikoi ashpër Juventusin pas eliminimit të tyre nga Porto në Ligën e Kampionëve, e në theks të veçantë ‘gabimin e pafalshëm’ nga Cristiano Ronaldo në golin e pranuar nga goditja e lirë.

Reklama

Bianconerët kishin një orë loje kundër një ekipi me 10 lojtarë, por gjithsesi u eliminuan edhe pas fitores 3-2 apo 4-4 në total.

Momenti vendimtar ishte në kohën shtesë, kur një goditje e lirë e Sergio Oliveira shkoi nën mur, ku Ronaldo dhe Adrien Rabiot u hodhën lart, duke i kthyer shpinën topit.

Përmbledhje nga ‘paraqitja prej dështaku’ e Ronaldos ndaj Portos
Lexo po ashtu Përmbledhje nga ‘paraqitja prej dështaku’ e Ronaldos ndaj Portos

“Ky ishte një gabim i pafalshëm”, ka thënë fillimisht Capello në rolin e tij si ekspert i mediumit Sky Sport Italia.

“Në kohën time, ju zgjidhni lojtarët që hynë në mur dhe ata nuk mund të ishin dikush që kishte frikë nga topi. Ronaldo dhe Rabiot ishin të frikësuar nga topi dhe u hodhën larg, duke kthyer shpinën. Kjo është e pafalshme”.

Capello gjithashtu shpërtheu ndaj veteranëve për mosparaqitje në intervistat pas ndeshjes, pasi vetëm Matthijs de Ligt, Federico Chiesa dhe Juan Cuadrado folën.

Cristiano Ronaldo u kritikua ashpër se si lejoi Porton të shënonte nga gjuajtja e lirë – aty edhe ku pasoi eliminimi i Juventusit
Lexo po ashtu Cristiano Ronaldo u kritikua ashpër se si lejoi Porton të shënonte nga gjuajtja e lirë – aty edhe ku pasoi eliminimi i Juventusit

“Ju shikoni që vetëm lojtarët më të rinj u futën në të vërtetë dhe treguan fytyrën e tyre gjatë momenteve të vështira”.

“Në këtë ekip, ka disa veteranë që paraqiten për të marrë merita kur fitojnë, por nuk mund t’i shohësh askund kur humbasin”, përfundoi italiani. /Telegrafi/


Në trend Sport

Më shumë
“Nuk i dua të argjendtat”, momenti epik kur Mourinho i dhuroi medaljen e tij një tifozi pas finales

“Nuk i dua të argjendtat”, momenti epik kur Mourinho i dhuroi medaljen e tij një tifozi pas finales

Liga e Evropës
Mourinho pas humbjes në finale: Gjyqtari dukej spanjoll, shkojmë në shtëpi të vdekur për shkak të një padrejtësie

Mourinho pas humbjes në finale: Gjyqtari dukej spanjoll, shkojmë në shtëpi të vdekur për shkak të një padrejtësie

Liga e Evropës
Trajneri i Sevillas, Mendilibar pas triumfit: Morëm trofeun, na dhanë medaljet – por nuk e besoj akoma

Trajneri i Sevillas, Mendilibar pas triumfit: Morëm trofeun, na dhanë medaljet – por nuk e besoj akoma

Liga e Evropës
Reagimi i Granit Xhakës kur tifozi i Arsenalit ia përmend bashkëshorten

Reagimi i Granit Xhakës kur tifozi i Arsenalit ia përmend bashkëshorten

Premier League
Dy gjigantët italianë vihen pas Edon Zhegrovës, garë e nxehtë na pret në verë

Dy gjigantët italianë vihen pas Edon Zhegrovës, garë e nxehtë na pret në verë

Serie A
Penalltitë vendimtare, Sevilla për herë të shtatë fituese e Ligës së Evropës

Penalltitë vendimtare, Sevilla për herë të shtatë fituese e Ligës së Evropës

Liga e Evropës
Kalo në kategori