LAJMI I FUNDIT:

Cannavaro zyrtarisht trajneri i ri i Beneventos

Cannavaro zyrtarisht trajneri i ri i Beneventos

Mbrojtësi legjendar italian Fabio Cannavaro është trajneri i ri i Beneventos, klub që luan në Serie B.

Cannavaro tashmë ka përvojë si trajner, pasi ka udhëhequr klubet kineze Guangzhou Evergrande dhe Tianjin Quanjian, si dhe ka fituar kampionatin dhe kupën në Kinë.

Në Benevento, Cannavaro pasoi Fabio Cesertan duke nënshkruar një kontratë dyvjeçare.

Skuadra është në vendin e 13-të dhe ka 7 pikë të tubuara.

Sa ishte lojtar, Fabio kishte veshur fanellën e Napolit, Parmas, Interit, Juventusit, Real Madridit dhe Al-Ahlit.

Në vitin 2006, ai u bë kampion bote me kombëtaren italiane. /Telegrafi/ 

Në trend Sport

Më shumë
Lista me trajnerët më të paguar në botë, fituesi i shumëfishtë i Ligës së Kampionëve është i shtati

Lista me trajnerët më të paguar në botë, fituesi i shumëfishtë i Ligës së Kampionëve është i shtati

Ndërkombëtare
Humbi 1 milion euro në një dorë pokeri, reagimi i çuditshëm i Neymarit ka befasuar të gjithë

Humbi 1 milion euro në një dorë pokeri, reagimi i çuditshëm i Neymarit ka befasuar të gjithë

Ligue 1
Sa janë përfitimet e deritanishme në karrierën e Modric

Sa janë përfitimet e deritanishme në karrierën e Modric

Ndërkombëtare
Paga e re e Kvaratskhelia në Napoli ka tronditur tifozët, duke menduar se kishte një gabim shtypi

Paga e re e Kvaratskhelia në Napoli ka tronditur tifozët, duke menduar se kishte një gabim shtypi

Serie A
Gavi humb zyrtarisht statusin e lojtarit të ekipit të parë të Barcelonës së bashku me fanellën numër 6

Gavi humb zyrtarisht statusin e lojtarit të ekipit të parë të Barcelonës së bashku me fanellën numër 6

La Liga
Nagelsmann nuk u përshëndet nga plotë 14 futbollistë të Bayernit, ndër ta edhe shumë senator të ekipit

Nagelsmann nuk u përshëndet nga plotë 14 futbollistë të Bayernit, ndër ta edhe shumë senator të ekipit

Bundesliga
Kalo në kategori