LAJMI I FUNDIT:

Caktohet vendi dhe muaji: Fury e fton në ring Joshuan

Caktohet vendi dhe muaji: Fury e fton në ring Joshuan
Foto: Sky Sports

Tyson Fury po tenton të realizojë një përballje në shtator me Anthony Joshuan, teksa ai kërkon të zhvillojë luftën më të madhe në boksin britanik në Wembley.

Reklama

Kampioni 34-vjeçari po kërkon një shuam të majme parash që të ngjitet në ring, dhe këtë mund ta bëjë ndaj AJ.

Dhe tani promovuesit e tij Queensberry kanë kontaktuar edhe një herë me kampion e Joshuas për të parë nëse ai dëshiron të realizojë një luftë gjithë britanike.

Atë që po e ëndërrojnë të gjithë të ndodhë në Arabinë Saudite - promovuesi më i madh i boksit zbulon detajet
Lexo po ashtu Atë që po e ëndërrojnë të gjithë të ndodhë në Arabinë Saudite - promovuesi më i madh i boksit zbulon detajet

Dyshja nuk arritën të sigurojnë një luftë në dhjetor të vitit të kaluar, ndërsa Fury është tërhequr edhe nga lufta me Oleksandr Usyk për titullin e kampionit të unifikuar.

Tyson shkroi: “Disa ditë më parë i dërgova një draft kontratë Anthony Joshuas për një luftë në shtator në Wembley”.

Hearn liston tre kundërshtarët e ardhshëm të Anthony Joshuas - para super meçit me Tyson Furyn
Lexo po ashtu Hearn liston tre kundërshtarët e ardhshëm të Anthony Joshuas - para super meçit me Tyson Furyn

“Është një luftë që të gjithë duan ta shohin, duke përfshirë edhe mua. Eja AJ, le t’i japim botës atë që duan të shohin. Këtë herë nuk do të bëj një milion video dhe nuk do të vazhdoj të ushtrojë presion, topi tani është në fushën tuaj”.

Pritet tani përgjigja e Joshuas nëse dëshiron të rikthehet në majat e boksit, pasi ka shansin të fitojë titullin WBC dhe më pas të shkojë për ish-titujt e tij që i posedon aktualisht ukrainasi. /Telegrafi/

View this post on Instagram

A post shared by Tyson Fury (@tysonfury)

Në trend Sport

Më shumë
Bellingham pyetet nga gazetarët se kush është futbollisti më i mirë në botë? Përgjigja e tij i befason të gjithë

Bellingham pyetet nga gazetarët se kush është futbollisti më i mirë në botë? Përgjigja e tij i befason të gjithë

La Liga
Rregulli i Ligës Premier që mund të bëjë që ndeshja mes Tottenhamit dhe Liverpoolit të riluhet

Rregulli i Ligës Premier që mund të bëjë që ndeshja mes Tottenhamit dhe Liverpoolit të riluhet

Premier League
Merret vendimi brutal ndaj gjyqtarit që bëri gabimin trashanik në ndeshjen Tottenham-Liverpool

Merret vendimi brutal ndaj gjyqtarit që bëri gabimin trashanik në ndeshjen Tottenham-Liverpool

Premier League
Arsyeja e çuditshme pse Lamine Yamal ‘u zhduk’ për nëntë minuta në ndeshjen Porto-Barcelona

Arsyeja e çuditshme pse Lamine Yamal ‘u zhduk’ për nëntë minuta në ndeshjen Porto-Barcelona

Liga e Kampionëve
Mikrofonat zbulojnë fjalët që Gavi ia tha Lewandowskit gjatë ndeshjes: Edhe pse 16 vite më i ri, spanjolli e ofendon polakun

Mikrofonat zbulojnë fjalët që Gavi ia tha Lewandowskit gjatë ndeshjes: Edhe pse 16 vite më i ri, spanjolli e ofendon polakun

La Liga
Arbnor Muja shënon golin e parë në Ligën e Kampionëve - driblim dhe goditje e saktë që përfundoi në rrjetë

Arbnor Muja shënon golin e parë në Ligën e Kampionëve - driblim dhe goditje e saktë që përfundoi në rrjetë

Liga e Kampionëve
Kalo në kategori