LAJMI I FUNDIT:

Hearn liston tre kundërshtarët e ardhshëm të Anthony Joshuas – para super meçit me Tyson Furyn

Hearn liston tre kundërshtarët e ardhshëm të Anthony Joshuas – para super meçit me Tyson Furyn

Eddie Hearn pranon se Anthony Joshua ka nevojë për një luftë tjetër përpara një përballje të kundër Tyson Fury.

Reklama

Aj mori një fitore me pikë ndaj Jermaine Franklin të shtunën dhe u kritikua për dështimin për të triumfuar me nokaut ndaj kundërshtarit amerikan.

Rikthimi i shumëpritur në 02 Arena të Londrës u cilësua si një “agim i ri” për Joshuan pas humbjeve të njëpasnjëshme ndaj kampionit Oleksandr Usyk, por performanca e tij dërrmuese vetëm sa shtoi dyshimet mbi shanset e tij kundër elitës së peshave të rënda.

Kamerat kapin personin që e nisi gjithë përleshjen pas luftës Joshua - Franklin
Lexo po ashtu Kamerat kapin personin që e nisi gjithë përleshjen pas luftës Joshua - Franklin

Joshua menjëherë pas duelit i bëri thirrje kampionit të WBC-së, Furyt për një duel në fund të këtij viti.

Por, promovuesi i Matchroom, Hearn, beson se Joshua është ende në fazën e rindërtimit nën drejtimin e trajnerit të ri Derrick James dhe Dillian Whyte, Otto Wallin dhe Joe Joyce, janë emrat me të cilët mund të përballjet AJ para atij me Gypsy King.

“Ndjenja e përgjithshme është se ne kemi nevojë për një luftë tjetër, një hap më lart nga Franklin, por në mënyrë që të arrijmë dhe të vazhdojmë të përmirësohemi me Derrick James, ne kemi nevojë për një luftë tjetër në verën e këtij viti”, deklaroi Hearn në MMA Hour.

Ecja për në ring e Anthony Joshuas, po cilësohet si "më e keqja ndonjëherë" nga një boksier
Lexo po ashtu Ecja për në ring e Anthony Joshuas, po cilësohet si "më e keqja ndonjëherë" nga një boksier

“Ne gjithashtu e dimë se lufta me Tyson Furyn, pavarësisht nëse është e mundur, mund të jetë një luftë verore dhe kjo mund të jetë e vetmja mundësi, kështu që është një vendim i vështirë, sepse nëse e bëjmë atë me synimin për të vazhduar përmirësimin dhe për jetëgjatësi, për ta arritur në maksimumin e tij, atëherë duhet të kemi një luftë tjetër”.

“Momenti është çelësi për AJ. Ai ka boksuar si dy herë në vit, ndonjëherë një herë në vit, për tre ose katër vitet e fundit”, ka shtuar më tej Hearn. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Pochettino u dërgon mesazh pronarëve të Chelseat pas disfatës nga Aston Villa

Pochettino u dërgon mesazh pronarëve të Chelseat pas disfatës nga Aston Villa

Premier League
Para nëntë muajsh fitoi Kupën e Botës, dhe tani po i jep fund karrierës - çfarë po ndodh me Papu Gomez?

Para nëntë muajsh fitoi Kupën e Botës, dhe tani po i jep fund karrierës - çfarë po ndodh me Papu Gomez?

Ndërkombëtare
Notat e lojtarëve: Atletico Madrid 3-1 Real Madrid, zhgënjen Vazquez

Notat e lojtarëve: Atletico Madrid 3-1 Real Madrid, zhgënjen Vazquez

La Liga
Harry Kane zbulon idhullin e tij të fëmijërisë që luante te Barcelona, nuk është ai që do të prisnit

Harry Kane zbulon idhullin e tij të fëmijërisë që luante te Barcelona, nuk është ai që do të prisnit

Ndërkombëtare
Humbja ndaj Newcastle shënon rekord të zi për Sheffieldin

Humbja ndaj Newcastle shënon rekord të zi për Sheffieldin

Premier League
Spektakël me katër gola në Metropolitano: Atletico ia shkakton humbjen e parë Real Madridit për këtë sezon

Spektakël me katër gola në Metropolitano: Atletico ia shkakton humbjen e parë Real Madridit për këtë sezon

La Liga
Kalo në kategori