LAJMI I FUNDIT:

Kamerat kapin personin që e nisi gjithë përleshjen pas luftës Joshua – Franklin

Kamerat kapin personin që e nisi gjithë përleshjen pas luftës Joshua – Franklin

Tony Bellew ka shpjeguar se ai nuk donte të krijonte probleme nga një grindje në ring që pati me anëtarët e ekipit të Jermaine Franklin mbrëmë.

Reklama

Amerikani u mund nga Anthony Joshua, një mik i ngushtë i Bellew, në atë që ishte një luftë zymtë. Por, emocioni i vërtetë erdhi pas gongut të fundit, kur të dy britanikët u gjendën në situata të tmerrshme, Joshua brenda ringut me Franklin dhe Bellew jashtë saj.

Pamjet e kapura nga Mirror Fighting në anë të ringut pa Bellew të tërhiqej nga sigurimi pasi i bërtiti diçka një anëtari të ekipit të këndit të Franklin. Incidenti ndodhi menjëherë pas shpalljes së fituesit mes Joshuas dhe Franklin.

“Nuk mund të kesh një trajner që sulmon një boksier”, deklaroi Bellew për IFL TV pas incidentit. “Kështu që unë thashë ‘hej djalosh me çfarë po luani?’ Dhe ai ka thënë diçka dhe unë i kam thënë që jam i gatshëm të përballem me ta. Shoku i tij më kërkoi falje dhe unë ua ktheva me fjalorin tim”.

“Nuk doja probleme me të, por thjesht thashë ‘çfarë po bën?’ Dhe ai më tha ‘çfarë do të bësh?’. U largova mënjanë kështu mendova se ai do të vinte drejt meje dhe një dorë e djathtë donte të më sulmonte”.

“Por, ai nuk u afrua mjaftueshëm, kështu që çfarë doni të bëj? Unë thjesht po përpiqesha t’i thosha atin personi se nuk mund t’i afrohesh një luftëtari, kështu që nuk mund ta bësh”, ka shtuar më tej ai.

Incidenti i Belleë nuk mund të shihej në transmetimin DAZN, por u përmend në komente pasi kamerat u fokusuan në ndodhinë në ring. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Para nëntë muajsh fitoi Kupën e Botës, dhe tani po i jep fund karrierës - çfarë po ndodh me Papu Gomez?

Para nëntë muajsh fitoi Kupën e Botës, dhe tani po i jep fund karrierës - çfarë po ndodh me Papu Gomez?

Ndërkombëtare
Pochettino u dërgon mesazh pronarëve të Chelseat pas disfatës nga Aston Villa

Pochettino u dërgon mesazh pronarëve të Chelseat pas disfatës nga Aston Villa

Premier League
Notat e lojtarëve: Atletico Madrid 3-1 Real Madrid, zhgënjen Vazquez

Notat e lojtarëve: Atletico Madrid 3-1 Real Madrid, zhgënjen Vazquez

La Liga
Humbja ndaj Newcastle shënon rekord të zi për Sheffieldin

Humbja ndaj Newcastle shënon rekord të zi për Sheffieldin

Premier League
Real Madridi rivalizon Barcelonën në garën për shërbimet e talentit 19-vjeçar

Real Madridi rivalizon Barcelonën në garën për shërbimet e talentit 19-vjeçar

La Liga
Spektakël me katër gola në Metropolitano: Atletico ia shkakton humbjen e parë Real Madridit për këtë sezon

Spektakël me katër gola në Metropolitano: Atletico ia shkakton humbjen e parë Real Madridit për këtë sezon

La Liga
Kalo në kategori