LAJMI I FUNDIT:

Cagliari gjen formulën për transferimin e Godin

Cagliari gjen formulën për transferimin e Godin
Diego Godin (Foto: Lars Baron/Getty Images/Guliver)

Diego Godin me shumë mundësi do të largohet nga Interi pas vetëm një sezoni, ndërsa Cagliari ka gjetur një zgjidhje për transferimin e mbrojtësit veteran në Sardinia.

Reklama

FCInterNews raporton se Nerazzurrët janë të gatshëm të sigurojnë tre muajt e parë të pagës së 34-vjeçarit.

Ndërkaq, sipas njoftimit, Cagliari ka arritur marrëveshje me futbollistin që ta paguaj 2.5 milionë euro në vit plus bonuset, në tri sezonet e ardhshme.

(Foto: Martin Meissner/Pool via Getty Images/Guliver)

Në këtë mënyrë, Interi do të lirohej nga paga e uruguaianit dhe do t’ia ofronte mundësinë skuadrës tjetër që të merrte në radhët e veta një futbollist me përvojë.

Godin mund të përfundojë në Ligue 1, Rennes vihet pas tij
Lexo po ashtu Godin mund të përfundojë në Ligue 1, Rennes vihet pas tij

Godin u transferua në Giuseppe Meazza në verën e kaluar nga Atletico Madridi. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Florent Muslija i pakapshëm këtë sezon, shkatërron pothuajse i vetëm Schalken

Florent Muslija i pakapshëm këtë sezon, shkatërron pothuajse i vetëm Schalken

Ligat tjera
'Luftë' mes Barcelonës dhe Sevillës – andaluzianët bojkotuan drekën tradicionale, katalanasit shkëputën çdo marrëdhënie me këtë klub

'Luftë' mes Barcelonës dhe Sevillës – andaluzianët bojkotuan drekën tradicionale, katalanasit shkëputën çdo marrëdhënie me këtë klub

La Liga
Xavi shkrihet së qeshuri ku i bëhet një pyetje për dy legjendat e Real Madridit – Barcelona luan kundër tyre brenda pesë ditëve

Xavi shkrihet së qeshuri ku i bëhet një pyetje për dy legjendat e Real Madridit – Barcelona luan kundër tyre brenda pesë ditëve

La Liga
Vedat Muriqi vazhdon të jetë në radarin e Atletico Madridit

Vedat Muriqi vazhdon të jetë në radarin e Atletico Madridit

La Liga
Zidane pranon të marrë drejtimin e Marseilles, por vetëm me një kusht

Zidane pranon të marrë drejtimin e Marseilles, por vetëm me një kusht

Ligue 1
Mesut Ozil krijon 'skuadrën e ëndrrave' të Ligës së Kampionëve këtë sezon, shumë zgjedhje befasuese

Mesut Ozil krijon 'skuadrën e ëndrrave' të Ligës së Kampionëve këtë sezon, shumë zgjedhje befasuese

Liga e Kampionëve
Kalo në kategori