LAJMI I FUNDIT:

Cafu zgjedh Napolin para Juventusit në garën për titull

Cafu zgjedh Napolin para Juventusit në garën për titull

Ish mbrojtësi i Romës dhe Milanit, Cafu, ka zbuluar skuadrat që beson se do të luftojnë për titull këtë sezon.

Reklama

Cafu e ka fituar Scudetton me Romën dhe Milanin në vitet 2000 dhe 2003, ndërsa shpreson që këtë vit Napoli ta fitojë trofeun.

“Në opinion tim, Juve janë më të mirë se vitin e shkuar edhe pse janë larguar dy lojtarë kryesor”.

“Koncepti u futbollit është i njëjtë, me Napolin dhe Juven që luajnë njëjtë, krahasuar me një vit më parë”.

“Juve nuk dorëzohet kurrë, dhe e nisin kampionatin që nga ndeshja e parë dhe e jep 100 për qindëshin në kampionat, provon të marr sa më shumë pikë që është e mundur. Tu marr pikët atyre është shumë e vështirë”.

“Napoli janë një ekip që bëjnë gjithmonë mirë e më mirë dhe shpresoj që ky të jetë sezoni i tyre”.

“Vitin e shkuar ata e nisën më mirë, por këtë vit e nisën dyja mirë pasi dy palët luajnë futboll të bukur”, ka thënë Cafu.

Napoli dhe Juventusi kanë nga 15 pikë në pesë ndeshjet e para. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Yjet e Milanit janë tërbuar pas shkarkimit të Maldinit ndaj drejtuesit

Yjet e Milanit janë tërbuar pas shkarkimit të Maldinit ndaj drejtuesit

Serie A
UEFA 'pajtohet' me Mourinhon dhe Romën për paraqitjen e dobët të Anthony Taylor

UEFA 'pajtohet' me Mourinhon dhe Romën për paraqitjen e dobët të Anthony Taylor

Liga e Evropës
Ish-mesfushori i Chelseat zbulon se tani është i pastrehë në moshën 32-vjeçare pas një diagnostikimi të gabuar të gjurit dhe karrierës së prishur nga alkooli

Ish-mesfushori i Chelseat zbulon se tani është i pastrehë në moshën 32-vjeçare pas një diagnostikimi të gabuar të gjurit dhe karrierës së prishur nga alkooli

Premier League
Nga kriza ndaj Man Cityt tek ndërtimi i Real Madridit të ri

Nga kriza ndaj Man Cityt tek ndërtimi i Real Madridit të ri

La Liga
Real Madridi e ka gjetur zëvendësuesin e Benzemas ndërsa punojnë në marrëveshjen sensacionale

Real Madridi e ka gjetur zëvendësuesin e Benzemas ndërsa punojnë në marrëveshjen sensacionale

La Liga
Postecoglou pritet të emërohet trajner i ri i Tottenhamit, ky mund të jetë formacioni i ri me tri transferime

Postecoglou pritet të emërohet trajner i ri i Tottenhamit, ky mund të jetë formacioni i ri me tri transferime

Premier League
Kalo në kategori