LAJMI I FUNDIT:

Cafu: Milani është favorit në garën për titull në Serie A

Cafu: Milani është favorit në garën për titull në Serie A

Ish-mbrojtësi i Milanit dhe Romës, braziliani Cafu beson se kuqezinjtë janë favoritë për të fituar Scudetton këtë sezon në Serie A.

Skuadra e Stefano Piolit do të përballet me Napolin këtë mbrëmje në një ndeshje që mund të jetë vendimtare në garën për titullin e ligës këtë sezon, me të dyja skuadrat që gjenden pas Interit të Simone Inzaghit.

Duke parë ndeshjen e sotme, Cafu pret një ndeshje intensive sepse sipas tij ka edhe shumë ndeshje në lojë dhe është ende gjysma e sezonit.

Milan – Napoli: Statistika, analizë, formacionet e mundshme dhe parashikim
Lexo po ashtu Milan – Napoli: Statistika, analizë, formacionet e mundshme dhe parashikim

“Ata u eliminuan nga Liga e Kampionëve, por në Serie A janë në krye dhe mund të fitojnë Scudetton. Mos mendoni se do të jetë e lehtë për Milanin. Përkundrazi… pres një ndeshje të vështirë sepse të dyja skuadrat kanë një javë kohë për t’u përgatitur për të”, ka thënë fillimisht Cafu.

Duke diskutuar garën për titull, dy herë fituesi i Kupës së Botës pret që kuqezinjtë të dalin në krye të kampionat në fund, duke fituar titullin.

“Milani është favorit. Kam luajtur me Inzaghin në derbin e Romës kur ende ishim aktiv, ai është bërë një trajner i fortë, inteligjent që studion shumë kundërshtarët e tij”.

Seedorf: Interi dhe Milani janë favorit për ta fituar titullin në Serie A
Lexo po ashtu Seedorf: Interi dhe Milani janë favorit për ta fituar titullin në Serie A

“Ai filloi karrierën e tij dhe askush nuk besonte në të, por ai ka qenë shumë i mirë në kryerjen e punës së tij ngadalë me Lazion dhe duke u rritur vit pas viti”.

“Tani mund të fitojë me Interin, të cilit i ka dhënë një lojë të madhe. Ai meriton shumë merita për këtë vend të parë, sepse ai beson në atë që bën dhe nuk i lë asgjë rastësisë”, përfundoi braziliani. /Telegrafi/