0Shares

Ftuesi i Kupës së Botës me Brazilin, Cafu, ka pranuar se paraqitjet e Neymarit në Rusi ishin larg prej pritjeve të tij.

Ai beson se përkundër performancës së dobët, Neymari mbetet talenti më i madh brazilian i 10 viteve të fundit.

“Ne të gjithë kemi pritur më shumë nga asi jonë”.

“Neymari ëht ënjë as dhe ne presi prej tij të bëj gjëra të ndryshme në fushë”.

“Kjo është normale, edhe kritikat janë të natyrshme se do të godasin Neymarin. Paraqitjet e tij ishin jashtë pritjeve tona. Ishin nën nivelin që kemi pritur”, theksoi Cafu.

Më tëj mbrojtësi kritikoi ashpër trajnerin Tite, i cili thotë se bëri gabime, kurse tha se Gabriel Jesus i meritoi kritikat sepse nuk shënoi gola. /Telegrafi/

Të Ngjajshme
Shfaq Komentet (0)