Burnley mund të ketë fituar tashmë ditën e afatit të transferimit me njoftimin në stilin e filmit “Jurassic Park” të nënshkrimit të ri Wout Weghorst.

Reklama

U konfirmua të hënën në mëngjes se Clarets kanë përfunduar një marrëveshje për të sjellë sulmuesin në klub nga skuadra e Bundesligës, VfL Wolfsburg.

29-vjeçari holandez, i cili ka shënuar shtatë gola në 26 paraqitje për klubin dhe kombëtaren këtë sezon, ka nënshkruar një kontratë trevjeçare e gjysmë në Turf Moor.

Përpara se të nënshkruante një marrëveshje për t’u bashkuar me skuadrën e Ligës Premier, llogaria zyrtare e Burnley në Twitter vendosi të bënte një njoftim të shkëlqyer.

Reklama

Klipi u bë hit nga fansat në internet. Një tifoz tha: “Njoftimi më i mirë ndonjëherë për një nëshkrim të një lojtari?” ndërsa një tjetër komentoi: “Unë do të ha kravatën e verdhë të Jim White nëse ka një video më të mirë të njoftimit të transferimit se kjo sot”.

Reklama
Transferimet LIVE: Afati kalimtar i janarit Transferimet LIVE: Afati kalimtar i janarit

Sean Dyche, ndërkohë, është e kuptueshme që është i kënaqur që sjell në klub një lojtar me një CV të tillë në baza të përhershme.

“Wout është një lojtar me të cilin skautët tanë kanë qenë të interesuar për disa kohë dhe ne mendojmë se ai mund të shtojë gjithçka që bëjmë në Burnley Football Club”, deklaroi ai për faqen zyrtare të klubit.

Reklama

“Nënshkrimi i tij është një shfaqje e vazhdueshme e zhvillimit të klubit dhe ekipit. I urojmë më të mirën Woutit, pasi ai fiton të drejtën për ta shtyrë grupin tonë përpara”.

Weghorst do t’i bashkohet bashkëlojtarëve të tij të rinj për stërvitje të hënën (sot) përpara ndeshjes së fundjavës së ardhshme në Ligën Premier kundër Watford. /Telegrafi/

Reklama