Manchester City ka fituar me rezultat të pastër 3-0 ndeshjen e tyre në udhëtim në kuadër të 1/8-tës në Carabo Cup apo e njohur ndryshe edhe si EFL Cup.

Djelmoshat e trajnerit Pep Guardiola kanë vazhduar fitoret edhe në 1/8-tën, duke mposhtur Burnleyn në udhëtim dhe duke kaluar në çerekfinale të kësaj gare.

Golat në këtë fitore të Cityt u shënuan nga Raheem Sterling (35’, 49’) dhe Feran Torres (65’).

Man City fiton me lehtësi te Burnley dhe kalon në çerekfinale të Carabao Cup Man City fiton me lehtësi te Burnley dhe kalon në çerekfinale të Carabao Cup

Lojtari më i vlerësuar i ndeshjes ishte anglezi Sterling, i cili pas dy golave dhe një asistimi u notua me 9.0.

Në anën tjetër, nota më e ulët e takimit shkoi për mbrojtësin vendas, Kevin Lang që u vlerësua me notë 5.8.

Burnley:

Man City:

/Telegrafi/