LAJMI I FUNDIT:

Bryan Cranston tregon se ka qenë i prekur me COVID-19, ndërsa dhuron plazmën për kërkime

Bryan Cranston tregon se ka qenë i prekur me COVID-19, ndërsa dhuron plazmën për kërkime
Bryan Cranston (Foto: Rachel Murray/Getty Images for Netflix)

Bryan Cranston deklaroi se ka kontraktuar dhe se tani është duke u shëruar nga COVID-19, ndërsa ka dhuruar plazmën e tij pasi përmban antitrupa.

Reklama

Aktori më i njohur për interpretimin e Walter White në “Breaking Bad” të AMC e bëri njoftimin në një video të postuar në Instagram të enjten.

Cranston, 64 vjeçar, nuk tha saktësisht kur u infektua me coronavirusin, por tregoi se ishte në fillim të pandemisë.

Ai kishte simptoma të lehta, përfshirë një dhimbje koke, shtrëngim në gjoks dhe humbje të shijes e erës.

“Përshëndetje të gjithëve. Doja të njoftoja se kisha COVID-19 pak kohë më parë. Shumë me fat, simptoma të lehta”, tha Cranston para kamerës teksa u shfaq me maskë e syze dielli.

Bryan inçizoi veten brenda Qendrës së gjakut në Los Angeles duke bërë dhurimin e plazmës, i cili më tej tregon se kjo zgjati rreth një orë.

Ai pranoi të ishte ‘pak nervoz’ dhe ‘i trazuar’ para se të jepte plazmën. Videoja e paraqet atë duke biseduar me një staf të spitalit i cili shpjegon procesin.

Bryan Cranston (Foto: Rachel Murray/Getty Images for Netflix)

Aktori gjithashtu nxiti 2.5 milionë ndjekësit e tij në Instagram që ‘të mbajnë maskën, t’i pastrojnë duart dhe të qëndrojnë larg nga shoqëria’.

Cranston bashkohet me një numër të famshmëve që kanë zbuluar diagnozat e tyre pozitive për coronavirus.

Tom Hanks dhe Rita Wilson ishin çifti i parë i Hollywoodit që zbuluan se kishin rezultuar pozitivë, e që më pas dhuruan plazmën për hulumtime. /Telegrafi/

Bryan Cranston (Foto: Kevin Winter/Getty Images)

Në trend Magazina

Më shumë
Legjenda e futbollit - Ronaldo martohet për herë të tretë, kurorëzon dashurinë me modelen Celina Locks

Legjenda e futbollit - Ronaldo martohet për herë të tretë, kurorëzon dashurinë me modelen Celina Locks

Magazina
Xhuli tregon anën tjetër të saj: Kam mbaruar Mjekësinë e Përgjithshme dhe kam punuar si doktoreshë në Finlandë

Xhuli tregon anën tjetër të saj: Kam mbaruar Mjekësinë e Përgjithshme dhe kam punuar si doktoreshë në Finlandë

Magazina
Linda Halimi tregon se si reagon kur flirtojnë me të në prani të bashkëshortit: Vetëm ia bëj me sy dhe ai e di

Linda Halimi tregon se si reagon kur flirtojnë me të në prani të bashkëshortit: Vetëm ia bëj me sy dhe ai e di

Magazina
Nicole Scherzinger mbulohet me gjak dhe shpërthen në lot gjatë performancës në West End

Nicole Scherzinger mbulohet me gjak dhe shpërthen në lot gjatë performancës në West End

Magazina
Kylie Jenner dhe Timothee Chalamet fotografoheh dorë për dore teksa largohen nga festa e ditëlindjes së Rosalias në Paris

Kylie Jenner dhe Timothee Chalamet fotografoheh dorë për dore teksa largohen nga festa e ditëlindjes së Rosalias në Paris

Magazina
Fjolla Morina duket tërheqëse në kostumin elegant

Fjolla Morina duket tërheqëse në kostumin elegant

Magazina
Kalo në kategori