Trabzonspor ka siguruar dyshen nga Serie A, Bruno Peres dhe Gervinho, si transferime falas.

Marrëveshja e Bruno Peres me Romën skadon më 30 qershor dhe Tuttomercatoweb raporton se ai ka rënë dakord për një lëvizje në klubin turk.

Gervinho e ka ndjekur atë pas rënies së Parma në Serie B dhe gjithçka është gati që dyshja të nënshkruajë.

Bruno Peres luajti 30 ndeshje në Serie A me Giallorossët këtë sezon, por 31-vjeçari nuk u shpërblye me një kontratë të re nga klubi.

Kontrata e Gervinho me Gialloblu skadon në qershor 2022, por 33-vjeçari do të lirohet nga klubi për të nënshkruar për Trabzonspor.

Ai shënoi pesë herë në Serie A në sezonin 2020-21 dhe largohet nga Parma pas 89 ndeshjeve, duke kontribuar me 25 gola dhe tetë asistime. /Telegrafi/