Bruce Willis nuk i ndal daljet në publik përkundër sëmundjes.

Ylli i “Die Hard”, 67 vjeç, u pa me gruan e tij, Emma Heming Willis , në Los Angeles të premten (24 qershor).

Bruce dhe Emma u panë së bashku me veshje që koordinonin ngjyrat ndërsa kryenin punët e tyre me ngjyrat e kaltrat që dominonin në veshjet e rastësishme të çiftit, që dukeshin në formë të mirë.

Foto: AP

Emma, ​​e cila ndan vajzat Mabel , 10 dhe Evelyn , 8, me aktorin, shkroi një mesazh të ëmbël për Bruce në mediat sociale javën e kaluar, duke shpërndarë një video argëtuese që tregon yllin duke performuar “Under the Boardëalk” të Drifters.

Bruce u diagnostikua kohët e fundit me afazi, e cila “mund të ndikojë në aftësinë tuaj për të folur, shkruar dhe kuptuar gjuhën, si verbale ashtu edhe e shkruar”, sipas Mayo Clinic.

Foto: People

Familja e tij e zbuloi lajmin në një deklaratë në Instagram në mars, duke thënë se ai do të “largohej” nga karriera e tij e aktrimit, shkruan People.

Bruce Willis largohet nga aktrimi pas problemeve me shëndetin - diagnostikohet me sëmundjen e afazisë Bruce Willis largohet nga aktrimi pas problemeve me shëndetin - diagnostikohet me sëmundjen e afazisë

“Për mbështetësit e mrekullueshëm të Bruce, si familje ne donim të ndajmë se Bruce ynë i dashur ka përjetuar disa probleme shëndetësore dhe së fundmi është diagnostikuar me afazi, e cila po ndikon në aftësitë e tij njohëse,” shkruan ata në atë kohë.

Familja pranoi se “është një kohë vërtet sfiduese” për ta dhe u tha fansave “ne jemi shumë mirënjohës për dashurinë, dhembshurinë dhe mbështetjen tuaj të vazhdueshme”.

Bruce është parë jashtë në shumë raste me miqtë, si dhe duke shijuar ca kohë familjare, pasi ndau diagnozën e tij.

Ai u pa duke u larguar nga Shutters Hotel në Santa Monica të Kalifornisë, muajin e kaluar pasi kishte drekuar me miqtë. Po atë muaj, Emma ndau gjithashtu një video të tij duke luajtur basketboll me disa miq në shtëpinë e tij. /Telegrafi/