LAJMI I FUNDIT:

Britney Spears sjell 10 zbulimet më tronditëse nga jeta e saj e vështirë në librin e ri, “The Woman In Me”

Britney Spears sjell 10 zbulimet më tronditëse nga jeta e saj e vështirë në librin e ri, “The Woman In Me”

Kujtimet e Britney Spears, “The Woman In Me”, janë të mbushura me një seri zbulimesh bombastike që reflektojnë mbi një jetë në qendër të vëmendjes plot ulje-ngritje.

Libri, i publikuar të martën më 24 tetor, përshkruan karrierën e yllit të muzikës pop dhe sprovat e mundimet e shumta të jetës së saj personale.

Ylli, tani 41 vjeçe, thellohet në marrëdhëniet e saj romantike, martesat e dështuara, betejat e shëndetit mendor dhe atë “kujdestarinë” e babait të saj.


Më shumë për të shpaketuar, këtu DailyMail hedh një vështrim në 10 zbulimet më shpërthyese nga libri.

1. Britney zbulon abortin në moshën 19-vjeçare pasi mbeti shtatzënë me të dashurin Justin Timberlake

Britney shpjegon se si ajo mbeti duke qarë pasi zgjodhi t’i nënshtrohej procedurës në shtëpi në një përpjekje të dëshpëruar për ta mbajtur plotësisht të fshehtë abortin nga publiku dhe familja e saj.

“Ishte e rëndësishme që askush të mos merrte vesh për shtatzëninë apo abortin, që do të thoshte të bëje gjithçka në shtëpi”, ka shkruar ajo.

“Vazhdova të qaja dhe të qaja derisa mbaroi gjithçka”, thotë ajo. “U deshën orë të tëra dhe nuk mbaj mend se si përfundoi, por 20 vjet më vonë, mbaj mend dhimbjen dhe frikën. Ishte torturuese.”

2. Britney zbulon se Justin Timberlake u nda nga ajo me një mesazh me dy fjalë
Britney zbuloi se ishte e shkatërruar kur Justin Timberlake u nda me të përmes një mesazhi.

Megaylli që më në fund pranoi se kishte tradhtuar me koreografin Wade Robson, shkroi për fundin e marrëdhënies së saj me këngëtarin dhe se si ndikoi ndarja tek ajo.
Mesazhi i ndarjes për Britney është zbuluar nga ish-drejtori i saj i videos Chris Applebaum.
Ai zbuloi se si ishte duke punuar në xhirimet e një videoklipi me Britneyn kur ajo mori një mesazh me dy fjalë nga Justin, i cili thoshte: “Ka mbaruar”.

Britney konfirmon në kujtimet e saj se ajo e puthi Wade gjatë një nate jashtë.

Ylli zbuloi se i tha Justinit për puthjen e saj me Wade dhe ata ishin në gjendje ta kalonin atë dhe të qëndronin së bashku.

4. Britney shpërthen ndaj kopertinës së “Rolling Stone” të Christina Aguilera në vitin 2003 që e bëri me Justinin
Britney shpërtheu rivalen e popit, Christina ‘Xtina’ Aguilera, pasi vendosi të bashkohej me ish-të dashurin e saj Justin për “The Justified & Stripped Tour” në 2003, një vit pas ndarjes së hidhur të çiftit.

Dhe pavarësisht se Spears dhe Timberlake i dhanë fund romancës së tyre trevjeçare, Aguilera i tha Rolling Stone në 2003 se kishte një ndjenjë se do të kishte një pajtim. E di që ata flasin dhe gjithçka, dhe është mirë. “Nuk mendoj se ka mbaruar”.

5. Britney zbulon pse e rruajti kokën gjatë rënies famëkeqe të vitit 2007

Britney zbuloi pse e rruajti kokën gjatë spiralës së saj famëkeqe në rënie të vitit 2007, e cila përfundimisht çoi në konservatorin e saj famëkeq që zgjati 13 vjet.

Teksa ishte në mes të një divorci të dhimbshëm me Kevin Federline dhe ishte vazhdimisht në sy të publikut, nëna e dy fëmijëve tregoi se çfarë e çoi në atë moment.

Ajo shkroi: “Kam qenë aq shumë “e goditur” duke u rritur. Më kishin parë lart e poshtë, njerëzit më tregonin se çfarë mendonin për trupin tim, që kur isha adoleshente.

“Rruajtja e kokës dhe aktrimi ishin mënyrat e mia për t’u larguar”.

Në vitin 2007, Britney rruajti kokën në mënyrë famëkeqe në një sallon flokësh në Tarzana, një periferi të Los Anxhelosit, një ditë pasi u largua nga një strukturë rehabilitimi në Antigua. Britney më vonë rifilloi trajtimin.

6. Britney zbulon se ‘kujdestaria’ 13-vjeçare e bëri të ndihej si një ‘fëmijë robot’
Britney foli gjithashtu për atë kujdestarinë 13-vjeçare, ndërsa detajoi sesi babai i saj ‘kontrollonte trupin e saj dhe paratë e saj’ dhe ‘e lëndonte’ atë me gjilpëra ‘të majme’.

Këngëtarja goditi babin 71-vjeçar Jamie në kujtimet shpërthyese, ndërsa ajo u hap për kontrollin e pandërprerë që kishte familja e saj mbi të, gjë që, duke parë prapa, e bën atë ‘të ndihet i sëmurë’.

Britney pranoi e zemërthyer: “Të ndihesh sikur nuk je kurrë mjaftueshëm e mirë është një gjendje dërrmuese e shpirtit për një fëmijë”.

Ai e kishte futur atë mesazh tek unë si vajzë, dhe edhe pasi kisha arritur kaq shumë, ai vazhdonte ta bënte këtë për mua.

‘U bëra robot. Por jo vetëm një robot – një lloj roboti fëmijë. Isha aq e infantilizuar sa po humbisja pjesë të asaj që më bënte të ndihesha si vetvetja.’

Ylli përfundoi: “Trembëdhjetë vjet kaluan me mua duke u ndjerë si një hije e vetes. Mendoj tani që babai im dhe bashkëpunëtorët e tij kanë pasur kontroll mbi trupin tim dhe paratë e mia për kaq gjatë dhe kjo më bën të ndihem shumë keq.

“Nuk e meritoja atë që më bëri familja ime”.

7. Britney hoqi dorë nga ‘liria’ e saj që të mund të shihte djemtë e saj gjatë kujdestarisë.

Britney gjithashtu flet për ‘tregtimin’ e ‘lirisë’ së saj gjatë kujdestarisë së saj të diskutueshme për të parë fëmijët e saj.

Në librin e saj, këngëtarja pretendoi se ajo kishte ndjekur kushtet e konservatorit të saj tashmë të përfunduar – e cila zgjati nga 2008-2021 – në mënyrë që të kalonte kohë me djemtë e saj Sean, 18 vjeç, dhe Jayden, 17 vjeç.

Ish-bashkëshortit Kevin Federline iu dha kujdestaria e vetme ligjore dhe fizike e djemve të tyre në vitin 2008 pasi Spears u shtrua në spital pasi ajo u mbyll në një banjë me djemtë e saj dhe refuzoi t’ia dorëzonte Federline.

“Liria ime në këmbim të dremijeve me fëmijët e mi, ishte një tregti që isha e gatshme ta bëja”, shkroi ajo.

Ajo shtoi: “Ngritja e një familjeje ishte ëndrra ime e realizuar. Të bëhesha nënë ishte ëndrra ime e realizuar.’

Këngëtarja e “Toxic” foli edhe për mënyrën sesi hoqi dorë nga kthimi kundër kontrollit të babait të saj pasi kaloi dy vlerësime të pavullnetshme psikologjike.

Spears vazhdoi të shprehej se ajo e shihte kujdestarinë nga babai si një periudhë veçanërisht të errët në jetën e saj.

Ajo shkroi: “Trembëdhjetë vjet kaluan me mua duke u ndjerë si një hije e vetes. Mendoj tani që babai im dhe bashkëpunëtorët e tij kanë pasur kontroll mbi trupin tim dhe paratë e mia për kaq gjatë dhe kjo më bën të ndihem e sëmurë.”

  1. Britney ‘akuzon emisionin e ITV’s Jonathan Ross se e ka heshtur’ gjatë kujdestarisë.

Britney thuhet se akuzon ITV se e ka heshtur kur ajo u përpoq të fliste publikisht për kujdestarinë e saj 13-vjeçare në vitin 2016.

Ajo shkruan: “E përmenda edhe kujdestarinë në një “talk show” në vitin 2016, por disi ajo pjesë e intervistës nuk doli në transmetim. Hë! Sa interesante.”

  1. Britney po punon për të ndjerë më shumë dhembshuri sesa zemërim për motrën Jamie Lynn pas kujdestarisë

Ylli tha se motra e saj më e vogël ‘sundonte shtëpinë’ në shtëpinë e tyre në Kentwood, Luiziana, duke e lënë Britneyn të ndihej si një ‘fëmijë fantazmë’ për prindërit e saj Jamie dhe Lynne.

Ajo shkruan: ‘Më kujtohet se hyra në dhomë dhe u ndjeva sikur askush nuk më pa. Jamie Lynn pa vetëm televizorin. Nëna ime, e cila në një kohë kishte qenë personi me të cilin isha më afër në botë, ishte në një planet tjetër. Unë do ta dëgjoja atë duke i shqiptuar këto fjalë urrejtjeje dhe do t’i kthehesha nënës sime dhe do t’i thosha: “A do ta lejosh këtë shtrigë të vogël të flasë me ty ashtu? Dua të them, ajo ishte e keqe.”

Spears, e cila më parë e ka akuzuar motrën e saj se nuk ka bërë “asgjë” për ta ndihmuar atë gjatë kujdestarisë së saj, pohon gjithashtu se kur u vendos në një institucion të shëndetit mendor në vitin 2018, ajo i dërgoi mesazh Xhemit duke ia kërkuar ndihmën e saj.

Ajo pretendon se Jamie u përgjigj: “Ndalo së luftuari. Nuk mund të bësh asgjë për këtë, kështu që ndalo së luftuari.”

10. Britney ndjeu sikur gjarpri ‘do ta vriste’ gjatë performancës së saj ikonike në MTV VMA.

Britney ndjeu sikur gjarpri me të cilin performoi do ta ‘vriste’ gjatë performancës së saj ikonike në 2001.

Ajo kujtoi pitonin masiv që ‘përdridhte’ gjuhën e tij dhe ‘përshpëriste’ teksa performonte në skenë në “MTV Video Music Awards”.

Ajo tha se u përpoq të mbante kokën ulur ndërsa këndonte “I’m a Slave 4 U”, sepse mendonte se ‘do ta vriste’ nëse ‘i binte në sy’. /Telegrafi/

Në trend Magazina

Më shumë
Jo vetëm rrogën e 13-të, emisioni

Jo vetëm rrogën e 13-të, emisioni "Radar" ia pagoi dëgjuesit edhe pushimet verore

Magazina
“A është ai shqiptar”, Rita Ora habit me deklaratën: Vin Diesel më ka treguar për ilirët

“A është ai shqiptar”, Rita Ora habit me deklaratën: Vin Diesel më ka treguar për ilirët

Magazina
Mercedes, Lamborghini e Porsche - Don Xhoni prezanton koleksionin e tij të veturave luksoze: E falënderoj Allahun për gjithçka që më ka dhënë`

Mercedes, Lamborghini e Porsche - Don Xhoni prezanton koleksionin e tij të veturave luksoze: E falënderoj Allahun për gjithçka që më ka dhënë`

Magazina
Ishte duke bërë 'selfie' - Miss Maqedonia bie nga lartësia në Ohër dhe përfundon në spital me 11 brinjë të thyera

Ishte duke bërë 'selfie' - Miss Maqedonia bie nga lartësia në Ohër dhe përfundon në spital me 11 brinjë të thyera

Magazina
Interesim i jashtëzakonshëm për koncertin e Dua Lipës në 'Wembley', të gjitha biletat shiten për pesë minuta

Interesim i jashtëzakonshëm për koncertin e Dua Lipës në 'Wembley', të gjitha biletat shiten për pesë minuta

Magazina
Robert Berisha ankohet për çmimet e larta në jug të Shqipërisë: E dhashë makinën për të paguar shezlonet

Robert Berisha ankohet për çmimet e larta në jug të Shqipërisë: E dhashë makinën për të paguar shezlonet

Magazina
Kalo në kategori