Fabio Borini është deklaruar pas miqësores që Feronikeli e zhvilloi ndaj Milanit në stadiumin ‘Fadil Vokrri’.

Sulmuesi i gjigantit italian ka thënë pas ndeshjes se i pëlqeu pritja që u bënë tifozët shqiptarë, derisa ka përgëzuar Niklin për lojën e zhvilluar.

“Ishte një ndeshje e mirë, ishte hera e parë për mua në Kosovë dhe na kanë pritur shumë mirë”. Feronikeli provoi të luajë futboll, u mbrojtën mirë”, ka thënë Borini pas ndeshjes në një intervistë për RTV Dukagjini.

Kastriot Rexha: Niveli i Feronikelit me atë të Milanit dallon shumë Kastriot Rexha: Niveli i Feronikelit me atë të Milanit dallon shumë

“Ju falënderoi për mirëpritjen, është kënaqësi kur e shikon që njerëzit e ndjekin Milanin edhe larg Italisë”, ka përfunduar sulmuesi i Rossonerëve.

Reklama

Milani e mposhti 0-2 në udhëtim kampionin e Kosovës, derisa golat u shënuan nga Suso në minutën e 26-të dhe Suso në të 58-në. /Telegrafi/

Reklama