LAJMI I FUNDIT:

Bombola e gazit merr flakë, alarmon banorët e një ndërtese në lagjen “Mati 1” në Prishtinë (Foto)

Bombola e gazit merr flakë, alarmon banorët e një ndërtese në lagjen “Mati 1” në Prishtinë (Foto)

Një bombolë gazi ka marrë flakë në një banesë të një ndërtese në rrugën “Beqir Kastrati” në lagjen “Mati1” në Prishtinë.

Reklama

Siç ka bërë të ditur një lexues i Telegrafit, ngjarja ka ndodhur rreth orës 22:00, dhe ndonëse nuk ka shpërthyer, bombola ka ngjallur frikë tek banorët.

“Policia dhe zjarrfikësit janë vonuar në vendin e ngjarjes. Ata kanë ardhur me rreth 30 minuta vonesë – kur gjithçka kishte përfunduar”, ka thënë lexuesi i Telegrafit.

Ai gjithashtu ka thënë se njëri nga banorët, në tentim për ta larguar bombolën që përdorej për ngrohje, ka pësuar djegie në dorën e tij.

Një rast të tillë e ka konfirmuar për Telegrafin edhe Policia e Kosovës.

“Rreth orës 22:00 Policia e ka marrë informatën se dyshohet për një bombolë gazi të shpërthyer. Nuk ka pasur persona të lënduar. Policia dhe zjarrfikësit kanë dalë në vendin e ngjarjes dhe gjithçka është nën kontroll”, ka thënë zëdhënësi i Policisë së Kosovës për Rajonin e Prishtinës, Agron Borovci. /Telegrafi/

Në trend Lajme

Më shumë
Joseph: Shtëpia e Bardhë e alarmuar për situatën, Ambasada amerikane në Beograd nuk i ri-shpërndanë mesazhet e krizës

Joseph: Shtëpia e Bardhë e alarmuar për situatën, Ambasada amerikane në Beograd nuk i ri-shpërndanë mesazhet e krizës

Lajme
Borrell i bën thirrje Serbisë ta tërheqë ushtrinë nga kufiri me Kosovën

Borrell i bën thirrje Serbisë ta tërheqë ushtrinë nga kufiri me Kosovën

Lajme
Koloneli i pensionuar serb tregon se si për një minutë mund të vërtetohet se kujt i takon armatimi që u gjet në Banjskë

Koloneli i pensionuar serb tregon se si për një minutë mund të vërtetohet se kujt i takon armatimi që u gjet në Banjskë

Lajme
Kurti: Prej 24 shtatorit, sulmit terrorist ndaj Kosovës asgjë më nuk është e njëjtë

Kurti: Prej 24 shtatorit, sulmit terrorist ndaj Kosovës asgjë më nuk është e njëjtë

Lajme
Edhe ambasadori Hovenier reagon për mobilizimin ushtarak të Serbisë afër kufirit me Kosovën

Edhe ambasadori Hovenier reagon për mobilizimin ushtarak të Serbisë afër kufirit me Kosovën

Lajme
Kërcënohet në rrjetet sociale një polic në veri

Kërcënohet në rrjetet sociale një polic në veri

Lajme
Kalo në kategori