Jerome Boateng mund të quhet lojtar i Lyonit.

Edhe pse afati kalimtar përfundoi mbrëmë (e marte), skuadra franceze ka ende mundësi të bëjë një transferim të madh.

Jerome Boateng i ka kompletuar ekzaminimet mjekësore dhe pritet që shumë shpejtë të prezantohet te Lyoni.

LIVE: Dita e fundit e afatit kalimtar veror 2021 LIVE: Dita e fundit e afatit kalimtar veror 2021

Mbrojtësi gjerman e ka të drejtën të kalojë te skuadra nga Ligue 1, pasi do të jetë lojtar i lirë dhe kjo nuk ndalohet me rregullore.

Një lojtarit që i ndërpritet skuadra apo është i lirë, mund të transferohet te ndonjë klub tjetër edhe nëse afati kalimtar ka përfunduar.

Kështu, Boateng e ka mundësinë t’i bashkohet Lyonit në ditën e sotme (e mërkure), pasi marrëveshja mes palëve është arritur tashmë. /Telegrafi/

Reklama