LAJMI I FUNDIT:

BLINK do të përballet me ekipin ENCE Academy në finale të turneut të CS:GO – European Pro League

BLINK do të përballet me ekipin ENCE Academy në finale të turneut të CS:GO – European Pro League
Reklama

Ekipi shqiptar BLINK do të përballet me ekipin e akademisë së ENCE, në finalen e turneut European Pro League 2nd Division.

Ndeshja do të zhvillohet sot (e enjte) duke filluar nga ora 10:00, në formatin ‘Bo5’.


Për fituesin e kësaj ndeshje do të ndahen 5.000 dollarë si shpërblim.

Renditje më të mirë ka ekipi ENCE Academy, mirëpo ekipi BLINK janë pa humbje në këtë turne, duke kaluar në finale direkt nga ‘Upper Bracket’, dhe janë favorit për ta fituar finalen.

Ndeshja do të transmetohet në kanalin e European League në platformën Twitch. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
“Lojtari i panjohur” i Al Hilal dëshironte përplasje, Ronaldo e shmangu me një reagim gazmor

“Lojtari i panjohur” i Al Hilal dëshironte përplasje, Ronaldo e shmangu me një reagim gazmor

Ligat tjera
“Isha shumë i zemëruar me të” - Messi thyen heshtjen për episodin ku shihej i injoruar me Lewandowskin dhe nuk i dha dorën

“Isha shumë i zemëruar me të” - Messi thyen heshtjen për episodin ku shihej i injoruar me Lewandowskin dhe nuk i dha dorën

Përfaqësueset
Alphonso Davies nuk pranon rinovimin me Bayern Munich, e do vetëm gjigantin spanjoll

Alphonso Davies nuk pranon rinovimin me Bayern Munich, e do vetëm gjigantin spanjoll

La Liga
Autogol i çmendur në Gjermani - portieri i Hamburgut, Fernandes, në mënyrë të çuditshme e godet topin në rrjetën e tij

Autogol i çmendur në Gjermani - portieri i Hamburgut, Fernandes, në mënyrë të çuditshme e godet topin në rrjetën e tij

Bundesliga
Man City gati të 'lehtësojë largimin' e lojtarit për shkak të marrëdhënieve të këqija me Guardiolën

Man City gati të 'lehtësojë largimin' e lojtarit për shkak të marrëdhënieve të këqija me Guardiolën

Premier League
Kane emëron dy ekipet që mund të rivalizojnë Manchester Cityn për trofeun e Ligës së Kampionëve

Kane emëron dy ekipet që mund të rivalizojnë Manchester Cityn për trofeun e Ligës së Kampionëve

Liga e Kampionëve
Kalo në kategori