LAJMI I FUNDIT:

BLINK kanë shënuar fitore ndaj ekipit polak AGO në ndeshjen e parë të turneut – European Pro League CS:GO

BLINK kanë shënuar fitore ndaj ekipit polak AGO në ndeshjen e parë të turneut – European Pro League CS:GO
(Foto: HLTV)

Ekipi shqiptar BLINK e kanë nisur me fitore në turneun European Pro League.

BLINK shënuan fitore me rezultat të përgjithshëm 2-1 me mapa, edhe pse pësuan humbje në të parin, arritën që të rikthehen në dy të fundit.


Më i dalluari nga ana e ekipit shqiptar ishte Butrint ‘HYPERI1’ Gashi me 66 eliminime dhe një vlerësim 1.17 nga HLTV.

Me këtë fitore BLINK kanë siguruar tre pikë në grupin C, dhe do të përballen me ekipin Prospects në ndeshjen e radhës.

Në turneun European Pro League garojnë 16 skuadra për një grup çmimesh prej 20.000 dollarësh.

Ekipi shqiptar BLINK për momentin renditen në vendin e 178 –të në ranglistën botërore të CS:GO. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Zinchenko befason të gjithë, luajti Counter-Strike dhe fitoi ndaj ekipit nga Kosova

Zinchenko befason të gjithë, luajti Counter-Strike dhe fitoi ndaj ekipit nga Kosova

eSports
Klubet që nuk kanë rënë kurrë nga liga elitare, listë në të cilën nuk është më Santos

Klubet që nuk kanë rënë kurrë nga liga elitare, listë në të cilën nuk është më Santos

Ndërkombëtare
Hidhet shorti për Copa America 2024, Brazili në ‘grupin e vdekjes’

Hidhet shorti për Copa America 2024, Brazili në ‘grupin e vdekjes’

Përfaqësueset
Kur shteti themelon një klub futbolli: Bleu të gjithë lojtarët më të mirë, fitoi titullin me të gjitha fitore

Kur shteti themelon një klub futbolli: Bleu të gjithë lojtarët më të mirë, fitoi titullin me të gjitha fitore

Ndërkombëtare
Vjen nga Bundesliga, Liverpooli ka gati milionat për zëvendësuesin e Joel Matip

Vjen nga Bundesliga, Liverpooli ka gati milionat për zëvendësuesin e Joel Matip

Premier League
Golashënuesi i tretë më i mirë në Evropë transferohet te Milani për vetëm 17.5 milionë euro?

Golashënuesi i tretë më i mirë në Evropë transferohet te Milani për vetëm 17.5 milionë euro?

Serie A
Kalo në kategori