Këngëtari Blero Muharremi dhe modelja Afrona Dika, kanë kurorëzuar dashurinë e tyre me martesë më 21 shtator.

Ata u martuan në një nga resortet më luksoze të Shëngjinit, në një dasmë me shumë të ftuar VIP.

View this post on Instagram

the most luckiest man alive #tildeathdouspart

A post shared by BLERO (@bleromuharremi) on Sep 21, 2019 at 12:09pm PDT

Teksa kolegë të shumta nga skena e artit nuk munguan, duket se në dasmë pati edhe fytyra të njohura nga fusha e politikës.

Politikani i njohur kosovar, Daut Haradinaj, është një nga ata, i cili ishte prezent në dasmën e këngëtarit dhe modeles së njohur.

Të gjitha lajmet nga Estrada Shqiptare Të gjitha lajmet nga Estrada Shqiptare

Blero ka publikuar së fundmi në Instagram një video, nga momenti kur Haradinaj po vallëzonte me çiftin, nën ritmet e këngëve popullore, të kënduara nga këngëtari Meda.

“Momente të paharrueshme nga dasma me gjeneral Daut Haradinaj, faleminderit gjeneral”, kanë qenë fjalët e Bleros në mbishkrimin e kësaj videoje.

Pas përfundimit të dasmës, Afrona dhe Blero do të nisin shumë shpejt muajin e tyre të mjaltit në Hawai. /Telegrafi/