LAJMI I FUNDIT:

Bjellorusia pritet t’i shpallë luftë Ukrainës

Bjellorusia pritet t’i shpallë luftë Ukrainës

Andriy Zagorodnyuk, ish-ministri ukrainas i Mbrojtjes, ka thënë se Bjellorusia pritet t’i shpallë luftë Ukrainës, shkruan The Guardian.

Zagorodnyuk ka theksuar se ekzistojnë gjasa të mëdha që Bjellorusia t’i bashkëngjitet Rusisë në luftën kundër Ukrainës, transmeton Telegrafi.

“Ka informacione se ushtarët e Bjellorusisë, janë futur në aeroplanë dhe janë nisur drejt Ukrainës”, ka shtuar ish-ministri i Mbrojtjes.

Kujtojmë që më 24 shkurt, forcat ruse me urdhër të presidentit Vladimir Putin kanë filluar pushtimin e Ukrainës, ndërsa sot për të katërtën ditë me radhë po zhvillohen luftime të ashpra. /Telegrafi/

Në trend Botë

Më shumë
Tentoi të hap derën e aeroplanit gjatë fluturimit, pasagjeren e lidhin për ulëse me shirit ngjitës - aviacioni federal amerikan e padit

Tentoi të hap derën e aeroplanit gjatë fluturimit, pasagjeren e lidhin për ulëse me shirit ngjitës - aviacioni federal amerikan e padit

Amerika
Ukraina

Ukraina "përgatit terrenin" për sulme në Krime pas mbërritjes së aeroplanëve luftarakë F-16

Evropa
Ushtari rus rrëfen për humbjet e mëdha që i kanë pësuar në Kharkiv: Ishim 100 në regjimentin tim, sot jemi 12

Ushtari rus rrëfen për humbjet e mëdha që i kanë pësuar në Kharkiv: Ishim 100 në regjimentin tim, sot jemi 12

Evropa
E kishte nxjerrë për shëtitje në oborrin e Shtëpisë së Bardhë, qeni i presidentit amerikan kafshon një agjent të Shërbimit Sekret

E kishte nxjerrë për shëtitje në oborrin e Shtëpisë së Bardhë, qeni i presidentit amerikan kafshon një agjent të Shërbimit Sekret

Amerika
Shpërthim i madh në qytetin rus

Shpërthim i madh në qytetin rus

Evropa
Roja bregdetare greke ‘përgjegjëse’ për vdekjen e dhjetëra emigrantëve, i hodhi qëllimshëm në det - ua shponte varkat

Roja bregdetare greke ‘përgjegjëse’ për vdekjen e dhjetëra emigrantëve, i hodhi qëllimshëm në det - ua shponte varkat

Greqia
Kalo në kategori