BimBimma dhe Fero janë dy artistët shqiptarë që kohëve të fundit kanë filluar të kenë konflikte virtuale.

Në një postim në rrjetin social Instagram, Fero kishte publikuar një imazh ku shihet ne një takim me zyrtarin e Nismës, Xhemajl Hasanin.

Sipas tij, biseda kishte qenë e përqendruar në tubimet që ai planifikon t’i organizojë, por që nuk do të realizohen për shkak të pandemisë coronavirus.

(Foto: Instagram/nrbim)

Me këtë rast, BimBimma ka marrë të njëjtën fotografi me mbishkrim, duke e publikuar atë në rrjetin e tij social Instagram.

BimBimma vazhdon me replikat ndaj Feros: Ti mbaj paratë, hip-hopi është i imi BimBimma vazhdon me replikat ndaj Feros: Ti mbaj paratë, hip-hopi është i imi

I njohur me ironizomë dhe mesazhe ndaj njëri-tjetrit, kësaj radhe reperi kishte bashkangjitur vetëm pesë ‘emoji’, që nënkuptonin përqeshje.

View this post on Instagram

Photo: @meddyhuduti

A post shared by BimBimma (@nrbim) on Feb 23, 2020 at 3:05am PST

Gjeneza e gjithë kësaj filloi pas një ftese për ‘betejë hip-hopi’ nga Fero, në të cilën ftoi disa reperë të njohur të estradës shqiptare. /Telegrafi/