Gjatë mbrëmjes së sotme (e martë) janë duke u ndarë çmime për të nomunuarit në “Brits Awards 2021”.

Padyshim që një pjesë e madhe e këngëtarëve morën vëmendje në tapetin e kuq me paraqitjet e tyre.

Ndërkohë, artistët që morën çmim kësaj radhe ishin Billie Eilish dhe The Weeknd.

View this post on Instagram

A post shared by BRITs (@brits)

Billie ishte e nominuar në kategorinë e “Artistja më e mirë ndërkombëtare”, të cilën edhe e fitoi, kurse The Weeknd në “Artisti më e mirë ndërkombëtare”.

Shfaqja ndër të tjera ka pasur një audiencë prej katër mijë pjesëmarrës, afërsisht një e pesta e kapacitetit të vendit.

View this post on Instagram

A post shared by BRITs (@brits)

Po ashtu vlen të përmendet se të pranishmëve nuk i është kërkuar maska mbrojtëse, përpos testi negative për COVID-19. /Telegrafi/