LAJMI I FUNDIT:

Benzema përmend Ronaldon në deklaratën e tij të parë si lojtar i Al Ittihad

Benzema përmend Ronaldon në deklaratën e tij të parë si lojtar i Al Ittihad
(Foto: Twitter/Al Ittihad)

Sulmuesi francez është larguar nga Real Madridi si lojtar i lirë për ta vazhduar karrierën në Arabinë Saudite.

Reklama

Në deklaratën e tij të parë si lojtar i Al Ittihad, Benzema e ka përmendur ish-bashkëlojtarin e tij te Los Blancos, Cristiano Ronaldo, të cilin do ta ketë rival të ligën e re.

“Al Ittihad është një sfidë e re për mua. Është një ligë e mirë dhe aty luajnë shumë futbollistë të mirë”.

Zyrtare: Karim Benzema vazhdon karrierën në Arabinë Saudite
Lexo po ashtu Zyrtare: Karim Benzema vazhdon karrierën në Arabinë Saudite

“Cristiano Ronaldo është tashmë këtu, ai është një mik që tregon se Arabia Saudite po shkon përpara dhe unë jam këtu që të fitoj sikurse në Evropë”, është shprehur mes tjerash Benzema.

35-vjeçari ka nënshkruar deri në vitin 2026 me klubin e ri dhe do të përfitojë rreth 200 milionë euro në sezon. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Messi tregon keqardhjen që kishte te PSG pasi fitoi Kupën e Botës: Isha i vetmi lojtar i Argjentinës që nuk u nderua në klubin e tij

Messi tregon keqardhjen që kishte te PSG pasi fitoi Kupën e Botës: Isha i vetmi lojtar i Argjentinës që nuk u nderua në klubin e tij

Përfaqësueset
Kryetari i Komunës së Suharekës prezanton projektin për stadiumin e ri që do të ndërtohet në këtë qytet

Kryetari i Komunës së Suharekës prezanton projektin për stadiumin e ri që do të ndërtohet në këtë qytet

Kosovë
Formacionet zyrtare, Viktoria Plzen – Ballkani: Daja me disa ndryshime

Formacionet zyrtare, Viktoria Plzen – Ballkani: Daja me disa ndryshime

Ligat tjera
Messi shpjegon pse vendosi të bëjë tatuazhin e Barcelonës në këmbën e tij pasi iu bashkua PSG-së

Messi shpjegon pse vendosi të bëjë tatuazhin e Barcelonës në këmbën e tij pasi iu bashkua PSG-së

La Liga
Formacioni i javës në Ligën e Kampionëve

Formacioni i javës në Ligën e Kampionëve

Liga e Kampionëve
I thanë se po blen futbollistë me emër për të rregulluar imazhin, Mohammed bin Salman jep përgjigje

I thanë se po blen futbollistë me emër për të rregulluar imazhin, Mohammed bin Salman jep përgjigje

Ligat tjera
Kalo në kategori