Bentley ka shpallur programin e saj për Javën e Makinave Monterey 2022 dhe përfshin një mori aktivitetesh.

Sipas mediave të huaja, aty, marka do të tregojë makina nga “katalogu i saj”, si dhe produktet e saj jo automobilistike.

Duke filluar nga e marta, më 16 gusht, disa me fat do të ngasin 30 Bentley nga Los Angeles në Gadishullin Monterey përgjatë autostradës së Bregut të Paqësorit.

Kjo ngjarje, do të përfshijë një ndalesë gjatë natës gjatë rrugës dhe do të përfundojë me mbërritjen në Laguna Seca të enjten, më 18 gusht.

Aty do të jetë edhe kryetari i Bentley, Adrian Hallmark.

Reklama

Në përgjithësi, Bentley planifikon të ketë 103 makina të ekspozuara në të gjithë Gadishullin Monterey për të festuar 103 vjetorin e ekzistencës.

Reklama

Marka ka marrë gjithashtu me qira një shtëpi të stilit francez prej 372 metra katrorë pranë Pebble Beach Lodge, ku do të presë vizitorët.

Më në fund, java do të kulmojë me zbulimin e makinës së ardhshme të edicionit të kufizuar të Bentley, Batur. /Telegrafi/