Christian Benteke humbi penalltinë dhe mundësinë për të barazuar rezultatin ndaj West Hamit dhe kështu në fund Crystal Palace humbi me rezultat 0-1.

Pasi jemi te njëmbëdhjetëmetërshat, kundërshtarë i belgut ishte Simone Zaza, i famshëm për penalltinë e tij të humbur ndaj Gjermanisë me Italinë.

Kjo mjaftoi që në rrjetet sociale të bëhet shaka me Benteken. Shakat ishin nga ato që ai ishte i ndikuar nga ‘sindromi Zaza’, se italiani u bë krenar nga ish-ylli i Liverpoolit, se të dy tashmë kanë një të përbashkët dhe mund t’i qajnë hallet së bashku, e shumë shaka tjera.

Më poshtë keni penalltinë e humbur të Bentekes. /Telegrafi/