Harry Maguire dukej se i kërkoi gjyqtarit ta ndalë lojën shkaku i prekjes së topit me dorë, edhe pse incidenti u shkaktua nga bashkëlojtari i tij humbjes së Manchester Unitedit ndaj Everton të shtunën pasdite.

Maguire u përfshi në një moment komik me Nemanja Matic në pjesën e parë të ndeshjes së tyre në Ligën Premier ndaj Evertonit në Goodison Park.

Anthony Gordon e dërgoi topin me kokë në dorën e Matiçit, me kapitenin e Djajve të Kuq që kërkonte prekje të topit me dorë, pavarësisht se ai u prek nga bashkëlojtari i tij.

Kapiteni i Unitedit ngriti dorën e tij lartë duke kërkuar vëmendjen e gjyqtarit për të akorduar prekjen e topit me dorë.

Reklama

Ky moment komik është bërë viral tashmë në rrjetet sociale, me tifozët që nuk mund ta kuptojnë reagimin e Maguires.

Reklama

“Maguire që bën thirrje për prekje me dorë për shokun e tij të skuadrës përmbledh gjithçka në minutë”, “Ky është kapiteni ynë” dhe “Kam mbaruar seriozisht me këtë klub futbolli”, ishin disa nga komentet e tifozëve.

Ndryshe, mbrojtësi anglez është njëri nga lojtarët më të kritikuar për sezonin e dobët të Unitedit, pasi për të janë paguar plot 85 milionë euro. /Telegrafi/