0Shares

Familja e David Beckham e ka vizituar restorantin e kuzhinierit të famshëm, Nusret Gokce, në New York.

Ish-futbollisti anglez së bashku me djemtë Romeo Beckham e Cruz Beckham dhe vajzën Harper Beckham janë fascinuar nga aftësitë e turkut të popullarizuar në përgatitjen e mishit.

(Foto: Instagram/Nusr_et)

Në një video të publikuar në profilin e Nusretit në Instagram, ku numëron mbi 11.2 milionë ndjekës, shfaqet ai duke ua përgatitur mishin mysafirëve të tij të famshëm.

Ndërsa në momentin e hedhjes së kripës përfshihen edhe fëmijët e Beckham, të cilët shfrytëzojnë stilin e veçantë ‘Salt Bae’ për kriposje.

@davidbeckham @brooklynbeckham @victoriabeckham #salt #saltbae #saltlife

A post shared by Nusr_et#Saltbae (@nusr_et) on Feb 12, 2018 at 1:05pm PST

Një video nga vizita e tij në restorantin e Nusretit e ka publikuar edhe vet Beckham në profilin e tij në Instagram.

Edhe Ronaldo në mesin e atyre që vizitojnë restorantet e Nusretit (Video) Edhe Ronaldo në mesin e atyre që vizitojnë restorantet e Nusretit (Video)

42-vjeçari shihet duke e vështruar me kërshëri mjeshtrin e Gokces në përgatitjen dhe prerjen e mishit.

“Faleminderit për drekën e shkëlqyer… Ishte një kënaqësi të të njihja Nusret dhe ishte një përvojë mbresëlënëse”, ka shkruar ish-futbollisti anglez.

Nusret Gokce është bërë i njohur në gjithë botën me nofkën Salt Bae, për shkak të mënyrës së tij të veçantë të kriposjes së mishit, ndërsa tash është një shef kuzhine dhe pronar i një rrjeti restorantesh me emrin “Nusr-Et”.

Fama e Gokces u rrit jashtëzakonisht shumë në vitin e kaluar edhe për mënyrën e prerjes së mishit, derisa  arti i tij i gatimit dhe përgatitjes së mishit është bërë sensacion në rrjetet sociale. 34-vjeçari tashmë është bërë një yll në rrjetet sociale, ndërsa videot që i poston shikohen me miliona herë dhe marrin qindra mijëra pëlqime.

Restorantin e parë e kishte hapur në Stamboll (2010), ndërsa pas dy vitesh e zgjeroi biznesin në Dubai. Një vit më pas, shkoi edhe në Abu Dhabi, ndërsa ka hapur restorante edhe në kryeqendrat tjera botërore, si Ankara, Miami e New York. /Telegrafi/

Të Ngjajshme
Shfaq Komentet (0)