LAJMI I FUNDIT:

Bayerni insiston për transferimin e Julian Alvarez

Bayerni insiston për transferimin e Julian Alvarez

Julian Alvarez mund të largohet nga Manchester City, por gjasat janë të vogla që të ndodhë një gjë e tillë.

Reklama

Sulmuesi argjentinas është një rezervë e Erling Haaland, edhe pse cilësitë e tij janë shumë të mëdha dhe ka bërë mirë përkundër hapësirave të vogla.

23-vjeçari ka zhvilluar 48 ndeshje zyrtare, kryesisht si i inkuadruar nga banka rezervë duke realizuar 17 gola e duke asistuar në pesë të tjerë.

Bayern Munich është duke u interesuar për transferimin e tij, por City nuk dëshiron të heq dorë përfundimisht nga argjentinasi.

Edhe pse te City janë të vendosur për ta mbajtur, Bayern do të tentoj me çdo kusht transferimin e argjentinasit gjatë afatit kalimtar veror.

City nuk do ta lejoj largimin e tij si huazim, por një ofertë e parefuzueshme mund të bëj kampionët e ri të Anglisë të ndryshojnë mendje.

A e dini se cilin klub mbështet Haaland? I tha Alvarezit dhe ai u zhgënjeu me përgjigjen
Lexo po ashtu A e dini se cilin klub mbështet Haaland? I tha Alvarezit dhe ai u zhgënjeu me përgjigjen

23-vjeçari iu bashkua Cityt një vit më parë nga River Plate me kampionët e Anglisë që paguan vetëm 21 milionë euro për transferimin e tij.

Ndërkohë sot Alvarez konsiderohet si një nga sulmuesit më të mirë në botë dhe vlerësohet mbi 70 milionë euro. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Mikrofonat zbulojnë fjalët që Gavi ia tha Lewandowskit gjatë ndeshjes: Edhe pse 16 vite më i ri, spanjolli e ofendon polakun

Mikrofonat zbulojnë fjalët që Gavi ia tha Lewandowskit gjatë ndeshjes: Edhe pse 16 vite më i ri, spanjolli e ofendon polakun

La Liga
“Fadil Vokrri” mund të mos rinovohet fare, Çeku zbulon arsyet

“Fadil Vokrri” mund të mos rinovohet fare, Çeku zbulon arsyet

Përfaqësuesja e Kosovës

"Sulmuesi që i ka munguar Chelseat, nuk duket si një lojtar që ka munguar për 11 muaj" - gazeta britanike me fjalë të mëdha për Armando Brojën

Premier League
Nainggolan nuk ndryshon kurrë, ofendon rëndë Interin dhe tifozët zikaltër

Nainggolan nuk ndryshon kurrë, ofendon rëndë Interin dhe tifozët zikaltër

Serie A
Neymar thotë

Neymar thotë "nuk është e mundur" kur shikon pamjet se si rregullohet fusha e Al Hilal

Ligat tjera
Roma gjen zëvendësuesin e Jose Mourinhos

Roma gjen zëvendësuesin e Jose Mourinhos

Serie A
Kalo në kategori