LAJMI I FUNDIT:

Bayern Munichu ndalet në shtëpi nga Copenhaga

Bayern Munichu ndalet në shtëpi nga Copenhaga

Bayern Munichu ka barazuar pa gola me Copenhagen në kuadër të rrethit të pestë të fazës së grupeve në Ligën e Kampionëve.

Bavarezët e nisën mirë ndeshjen, duke rrezikuar në minutën e 14-të me anë të Mathys Tel, por goditja e tij shkoi jashtë.

Në minutën e 28-të, mysafirët krijuan një rast të sigurt për gol, kur Lukas Lergaer dhe Roony Bardghji bashkëpunuan, por pa ndonjë efekt.


Një mundësi të artë shënimi e lëshoi edhe Thomas Muller (30’), ndërsa golin ia mohoi portieri kundështar.

Në minutën e 63-të, Bayern Munichu kërkoi penallti, por VAR-i sinjalizoi se loja duhej vazhduar.

Pesë minuta më vonë, Harry knae nuk ia doli të mposhte portierin e Benficës nga afërisa, duke mbetur shifrat 0-0.

Edhe në minutën e 85-të Bayerni kërkoi penallti, por që nga rishikimi në VAR, gjyqtarja Stephanie Frappart bëri me shenjë se nuk kishte asnjë kontakt.

Bayern Munichu tashmë i kualifikuar është lider i Grupit A me 13 pikë, Copenhagen dhe Galatasaray me pesë, ndërsa Manchester United me katër. /Telegrafi/

Standings provided by Sofascore