LAJMI I FUNDIT:

Bayern Munichu heq dorë nga Casemiro

Bayern Munichu heq dorë nga Casemiro

Bayern Munich ka përjashtuar mundësinë e një lëvizjeje për Casemiron në afatin kalimtar të janarit, pavarësisht spekulimeve të reja, sipas Sky Germany.

Braziliani, duke përjetuar një sezon të dytë sfidues në Manchester United, është përballur me pengesa në lëndime dhe rritje të konkurrencës për një rol titullar.

Edhe pse trajneri i Bayernit, Thomas Tuchel thuhet se është një adhurues i Casemiros, gjigantët e Bundesligës nuk kanë plane për të ndjekur 31-vjeçarin.

Bayerni 'i dashuruar' në Florian Wirtz, tashmë e di se sa kërkon Leverkuseni
Lexo po ashtu Bayerni 'i dashuruar' në Florian Wirtz, tashmë e di se sa kërkon Leverkuseni

Ish-ylli i Real Madridit nënshkroi një kontratë afatgjatë me Djajtë e Kuq vetëm 18 muaj më parë, duke fituar një pagë të raportuar prej 350,000 euro në javë në Old Trafford.

Paga e tij e lartë, sidomos mosha, e bëjnë të pamundur transferimin e lojtarit në “Allianz Arena”.

Andaj, Tuchel duhet të kërkojë mesfushorë që janë më të ri dhe jo me kërkesa të larta në pagë. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Këta janë dhjetë lojtarët shqiptarë më të paguar në futboll – Muriqi më lartë se Xhaka, befasojnë Hysaj dhe Muçi

Këta janë dhjetë lojtarët shqiptarë më të paguar në futboll – Muriqi më lartë se Xhaka, befasojnë Hysaj dhe Muçi

Ligat tjera
Zidane e ka refuzuar Man Unitedin për dy arsye qesharake

Zidane e ka refuzuar Man Unitedin për dy arsye qesharake

Premier League
Klubi i famshëm anglez buzë humnerës për shkak të problemeve financiare

Klubi i famshëm anglez buzë humnerës për shkak të problemeve financiare

Premier League
Ka klauzolë largimi prej 1 miliard euro, por Barcelona e gatshme ta shes yllin e saj për vetëm 40 milionë

Ka klauzolë largimi prej 1 miliard euro, por Barcelona e gatshme ta shes yllin e saj për vetëm 40 milionë

La Liga
Athletic Bilbao shkatërron Atletico Madridin, i bashkohet Mallorcas në finale

Athletic Bilbao shkatërron Atletico Madridin, i bashkohet Mallorcas në finale

La Liga
Klopp thotë se do të bëhet shumë nervoz nëse tifozët e Liverpoolit nuk e lënë të qetë lojtarin

Klopp thotë se do të bëhet shumë nervoz nëse tifozët e Liverpoolit nuk e lënë të qetë lojtarin

Premier League
Kalo në kategori