LAJMI I FUNDIT:

Bayern Munich merr fitore ndaj Koln, ruan pozitën e dytë

Bayern Munich merr fitore ndaj Koln, ruan pozitën e dytë

Bayern Munich ka shënuar fitore ndaj Koln me rezultat 2-0 në kuadër të javës së 29-të të Bundesligës gjermane.

Ndeshja nisi me raste nga të dyja palët, por portierët ishin në vend.


Bavarezët rrezikuan pas minutës së 30-të me Raphael Guerreiron dhe Harry Kanen, por që të dy nuk arritën të shënonin.

Edhe në fund të pjesës së parë Kane dhe Tel ishin afër golit, por nuk ia dolën.

Tek në mesin e pjesës së dytë, Bayern Munich gjeti epërsinë me golin e shënuar nga Guerreiro për 1-0 në minutën e 65.

Krejt në kohën shtesë, bavarezët shënuan edhe njëëherë herë, kësaj radhe ishte Thomas Muller që dërgoi rezultatin në 2-0.

Deri në fund nuk kishe më gola të tjerë dhe Bayern Munich mori një fitore që i mban në pozitën e dytë me 63 pikë./Telegrafi/

Standings provided by Sofascore

Në trend Sport

Më shumë
Lojtari që Flick “ëndërron” ta ketë tek Barcelona i ka refuzuar ata shkaku i pagës së vogël

Lojtari që Flick “ëndërron” ta ketë tek Barcelona i ka refuzuar ata shkaku i pagës së vogël

La Liga
Galatasaray me një video spektakolare tallin në mënyrë të pamëshirshme Fenerbahcen

Galatasaray me një video spektakolare tallin në mënyrë të pamëshirshme Fenerbahcen

Ndërkombëtare
Rikthimi në majat e futbollit evropian: Flick ka gati transferimin e parë te Barcelona

Rikthimi në majat e futbollit evropian: Flick ka gati transferimin e parë te Barcelona

Bundesliga
Xavi paralajmëron Hansi Flickun se çka e pret te Barcelona: Ky është një fakt, pavarësisht nëse je i huaj apo jo

Xavi paralajmëron Hansi Flickun se çka e pret te Barcelona: Ky është një fakt, pavarësisht nëse je i huaj apo jo

La Liga
Hansi Flickut nuk i bën përshtypje ylli i Barcelonës – planifikon ta largojë nga ekipi

Hansi Flickut nuk i bën përshtypje ylli i Barcelonës – planifikon ta largojë nga ekipi

La Liga
Mbappe tregon pse ende nuk po zyrtarizohet te Real Madridi

Mbappe tregon pse ende nuk po zyrtarizohet te Real Madridi

La Liga
Kalo në kategori