LAJMI I FUNDIT:

Bayern Munich i falet Harry Kane, fitojnë në kohën shtesë

Bayern Munich i falet Harry Kane, fitojnë në kohën shtesë

Bayern Munich ka fituar derbin ndaj RB Leipzig me rezultat 2-1 në kuadër të javës së 23-të në Bundesliga.

Në pjesën e parë edhe pse nuk kishte gola, bavarezët rrezikuan me Harry Kane dy herë dhe një herë me Leroy Sane.


Me të filluar pjesa e dytë, Bayern Munich gjeti golin, kur zhvillohej minuta e 56-të, kur Jamal Musiala asistoi te Harry Kane që shënoi për 1-0.

Në minutën e 70-të, mysafirët barazuan rezultatin, kur Dani Olmo asistoi te Benjamin Sesko që shënoi për 1-1.

Kur pritej edhe një gabim i Bayern Munich, në skenë goli Harry Kane që shënoi golin e fitores për 2-1.

Me këtë fitore 11 herë rresht kampioni i Gjermanisë, gjendet në vendin e dytë me 53 pikë, tetë më pak se Bayer Leverkusen. /Telegrafi/

Standings provided by Sofascore

Në trend Sport

Më shumë
Formacionet zyrtare, Man City - Real Madrid: Guardiola kthen yjet, në sulm ndaj mbretërve

Formacionet zyrtare, Man City - Real Madrid: Guardiola kthen yjet, në sulm ndaj mbretërve

Liga e Kampionëve
Parashikimi i 'çmendur' i Jose Mourinhos për fundin e Ligës Premier po del i saktë

Parashikimi i 'çmendur' i Jose Mourinhos për fundin e Ligës Premier po del i saktë

Premier League
“Vetëm një skuadër në Evropë është më e mirë se Bayern Munich” – legjenda e bavarezëve flet për Tuchel dhe ecurinë e klubit

“Vetëm një skuadër në Evropë është më e mirë se Bayern Munich” – legjenda e bavarezëve flet për Tuchel dhe ecurinë e klubit

Liga e Kampionëve
Para ndeshjes me Man Cityn, kamerat kapin një veprim befasues nga lojtarët e Real Madridit

Para ndeshjes me Man Cityn, kamerat kapin një veprim befasues nga lojtarët e Real Madridit

Liga e Kampionëve
Gundogan i pamëshirshëm për shokun e skuadrës, e lë fajtor për eliminimin e Barcelonës

Gundogan i pamëshirshëm për shokun e skuadrës, e lë fajtor për eliminimin e Barcelonës

La Liga
Bayerni dhe Arsenali startojnë me më të mirët në dispozicion për ndeshjen e dytë - formacionet zyrtare

Bayerni dhe Arsenali startojnë me më të mirët në dispozicion për ndeshjen e dytë - formacionet zyrtare

Liga e Kampionëve
Kalo në kategori