LAJMI I FUNDIT:

Batatina akuzon gjyqtarët e ndeshjes: Nuk na mposhti Gjilani, por gjyqtari Ajeti

Batatina akuzon gjyqtarët e ndeshjes: Nuk na mposhti Gjilani, por gjyqtari Ajeti

Gjilani dhe Llapi kanë luajtur mes vete në kuadër të javës së 7-të në Superligën e Kosovës, ku gjilanasit fituan me rezultat 2-1.

Reklama

Pas takimit, trajneri Tahir Batatina, komentoi takimin duke thënë se Llapi e mposhti Gjilanin në fushë, por jo edhe gjyqtarin.

“Mendoj që Gjilani se fitoi lojën, por Mentor Ajeti me ekipin e vet. E pamë nga fillimi që është kundër Llapi dhe dëshiron me çdo kusht ta mposht Llapin. Bëri çdo gjë për të ardhur te zona dhe ta akordojë penallti”.

“E pamë se cila ekip dominoi në fushë, por ne nuk mundemi të luftojmë ndaj gjashtë gjyqtarëve. Mentori nuk duhet më të gjykojë ndonjë tjetër takim të Llapit, ose përndryshe do të marrim ndonjë tjetër masë”.

“Janë bërë shumë ndeshje dhe VAR-i siç duket dëshiron ta bën Gjilanin kampion. Kush e ka pa sot futbollin, e ka vërejtur që çdo vendim ka qenë kundër Llapit”.

“Nuk është me rëndësi a fiton Gjilani a Llapi, por niveli i Kosovës që i qesin fëmijët që nuk i kanë as dy lojë në Superligë dalin të referojnë një derbi sikurse ky. Ekspertët gjyqtarë po vendosën në VAR-i dhe ky në fushë, nuk pranohet”.

“Nuk është e mirë na dëmtojnë në këtë formë. Dëshirojmë që të na gjykojnë ndeshjen gjyqtarë me stema të UEFA-s, që edhe nëse gabojnë e dimë që nuk ishte me qëllim”, ka thënë Batatina.

Llapi mbetet në fundin e renditjes me tri pikë. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Mund ta kishin nënshkruar për vetëm tre milionë euro më 2017, Liverpoolit tani i duhet të paguajë 200 milionë euro për pasuesin e Salah

Mund ta kishin nënshkruar për vetëm tre milionë euro më 2017, Liverpoolit tani i duhet të paguajë 200 milionë euro për pasuesin e Salah

Premier League
Shtatë shtetet e vetme që janë ndaluar të luajnë në histori të Kupës së Botës

Shtatë shtetet e vetme që janë ndaluar të luajnë në histori të Kupës së Botës

Përfaqësueset
Kante hap llogarinë në Arabinë Saudite, shënon gol të jashtëzakonshëm nga distanca

Kante hap llogarinë në Arabinë Saudite, shënon gol të jashtëzakonshëm nga distanca

Ligat tjera
Man Utd i gatshëm të shesë Sanchon për një çmim të lirë

Man Utd i gatshëm të shesë Sanchon për një çmim të lirë

Premier League
Messi tregon se si e mendon të ardhmen, punën që synon ta bëjë pas pensionimit

Messi tregon se si e mendon të ardhmen, punën që synon ta bëjë pas pensionimit

Ndërkombëtare
Talenti nën pronësi të Barcelonës, Vitor Roque pëson lëndim të rëndë në Brazil - largohet me barelë

Talenti nën pronësi të Barcelonës, Vitor Roque pëson lëndim të rëndë në Brazil - largohet me barelë

Ndërkombëtare
Kalo në kategori