Basketbollisti i Phoenix Suns, Isaiah Canaan pësoi një dëmtim të tmerrshëm natën e së mërkurës.

Ai ka thyer kyçin e këmbës gjatë një kërcim nën kosh në fitoren kundër Dallas Mavericksit me rezultat 102-88.

E gjitha ndodhi në sekondat e fundit të çerekut të parë, kur Kanaani u bllokua prej Wesley Matthewsit dhe ra në parket.

Gjatë rënies në parket, ai rrotulloi këmbën pothuajse 180 gradë në drejtimin e gabuar.

Mjeku i ekipit Tom Carter i rrotulloi këmbën duke i vendosur në pozicionin e duhur.

Ai më pas u largua nga palestra sportive me një barelë dhe u dërgua në spital privat për të verifikuar dëmtimin. /Telegrafi/