Bashkimi i fortë për Trepçën, triumfon në ‘Minatori’

Bashkimi ka mundur Trepçën në Mitrovicë me rezultat 62:87 (14:24, 17:30, 13:18, 18:15), në javën e 16-të të Prince Caffe Superligës.

Mysafirët në fillim kishin epërsi të lehtë, por në fund të çerekut të parë e thelluan, duke e fituar këtë pjesë me dhjetë pikë dallim, 14:24. Portokallezinjtë vazhduan me lojë të mirë, ndërsa vendasit assesi të këndelleshin. Prizrenasit kishin epërsi deri në 23 pikë, sa edhe përfundoi pjesa e parë 31:54.

Mitrovicasit nuk arritën të zvogëlonin epërsinë, madje ndodhi e kundërta, ku basketbollistët e Bashkimit e thelluan edhe më shumë, ndërsa rezultati pas 30 minutash 44:72. Në dhjetë minutat e fundit nuk kishte shumë ndryshim dhe Bashkimi triumfoi 62:87.

Te mitrovicasit më i miri ishte Drilon Hajrizi me 18 pikë e shtatë kërcime, kurse te prizrenasit më i miri ishte Couris Jones me 30 pikë e pesë kërcime.

‘Xehetarët’ kanë tetë fitore e tetë humbje, kurse Portokallezinjtë kanë gjashtë fitore e dhjetë humbje.

Ancelotti theu protokollin e UEFA-s pasi eliminoi Manchester Cityn nga Liga e Kampionëve

Zyrtare: Serie A do të ketë pesë skuadra në Ligën e Kampionëve për sezonin 2024/25

Ka pesë vite pjesë e klubit, çmimi qesharak i shitjes që Reali i ka vendosur yllit të skuadrës

Gundogan i pamëshirshëm për shokun e skuadrës, e lë fajtor për eliminimin e Barcelonës

Ai është më i rëndësishëm se sa mendojnë tifozët e futbollit  - djali i Ancelotti kyç në dhomën e Real Madridit

Ai është më i rëndësishëm se sa mendojnë tifozët e futbollit - djali i Ancelotti kyç në dhomën e Real Madridit